Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan szedjem szét a zárat?

Hogyan szedjem szét a zárat?

Figyelt kérdés

Most költöztem új helyre és az előző tulaj a házat úgy adja át, hogy a kertkapuhoz nincs kulcs, állítólag ők soha nem azon közlekedtek. És persze be van zárva. Hogy tudom én ezt szétszedi? Azt hallottam, hogy fúrjam meg. De pontosan hol, mit, mekkora fúróval, hány cm mélyen, és ilyen kérdések?

Köszönöm előre is.



2012. jún. 6. 17:14
 1/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
Kellene ismerni, milyen zár, bár ha már valaki említette a fúrót, akkor gondolom cilinderbetétes, de azért nem ártana biztosan tudni!
2012. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ milyen zár mennyire van beépítve a kapuba. Én javaslom hogy a kaput emeld le a zsanérkoról utána meg már arrébb tudod rakni és ha mákod van ott a zár környékén lesznek csavarok kicsavarozod kiemeled a zárat beteszed az újat vissza csavarozod visszateszed a kaput a helyére kipróbálod és örülsz. Én így csinálnám.
2012. jún. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem attól még nem fog kijönni a zár,mert a cilinder elfordított állapotban van.Tehát mindenféleképpen a betétet ki kell szedni.
2012. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ún. soproni zár van benne [link]

akkor egy meghajlított szeggel is ki tudod nyitni (sperhakni).


Ha cilinderzáras [link] akkor eltörheted a zárbetétet akár egy vízpumpafogóval [link] vagy megfúrhatod így: [link]

2012. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Üdv.


Elzetes zár.

2012. jún. 6. 23:47
 6/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
OK! Az csak a gyártó, de a képek alapján kell eldönteni milyen rendszerű és akkor már le van írva a megoldás!
2012. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!