Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha falat akarok festeni akkor...

Ha falat akarok festeni akkor előtte le kell csiszolni a falat vagy rálehet festeni?

Figyelt kérdés
a fal egy kicsit repedezett és most sárga de én zöldre szeretném.. hogyan kéne csinálnom?
2009. jún. 11. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ahol repedezve van ott ki kell meszelni azokon a pontokon.Hagyd megszáradni aztán jöhet a festés.Szerintem ennyi
2009. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az előző festék diszperzit vagy mész alapú volt-e.

A mészre rá lehet menni diszperzittel, de fordítva nem, mert ledobja.

2009. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a diszperzit festék az a festék ami fog?
2009. jún. 11. 21:30
 4/6 anonim válasza:

A fèrjem festo.

Szòval. A diszperzit moshatò, nem fog miutàn megszàradt, de nem engedi a falat szellozni. Penèszedèsre hajlamos hàzba inkàbb mèsz a javasolt.

Hogy le kell-e kaparni az utolsò rèteg festèket, az attòl fugg, milyen vastag (mert ha ràfestesz, utàna ha vastag az alatta lèvo rèteg, lepattogzik a festèk).

Lehet, hogy csak a repedèseknèl kell lekaparni, ès ott ajànlott utànaglettelni, nem nagy dolog, èn is csinàltam (okè, nekem jò tanàrom volt).(de tènyleg nem nehèz!)

A sotètebb szìn (esetedben zold a sàrgàra) mindenkèppen kellene takarjon, csak ne hìgìtsd fel tùjsàgosan a festèket.

Valòszìnu, hogy kell kèt rèteg.

Sok sikert!!!

2009. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Utolsò vagyok!

Ajànlott festès elott lealapozni a feluletet! Erre a fesekuzletekben van alapozò!

2009. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :D
2009. jún. 14. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!