Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bejárati ajtó cseréjéhez,...

Bejárati ajtó cseréjéhez, illetve áthelyezéséhez kell statikus szakvéleményt, illetve önkormányzati engedélyt kérni?

Figyelt kérdés
A meglévő bejárati ajtót ki szeretném cserélni egy jobb fajtára, de át is szeretném helyezni a ház másik oldalára a bejáratot, egy meglévő ablak (145 cm x 145 cm) helyére. Ehhez nyilván el kell távolítani előtte az ablakot és lefelé még ki kell vágni a falat 90 cm "mélyen". Ehhez ki kell kérni statikus véleményét, vagy meg lehet simán csinálni?
2012. márc. 5. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szabályt nem tudom , hogy kell -e átalakítási engedély , de statikus biztos nem . Az ablak alatti falazatnak nincsen teherhordó szerepe.

Én simán megcsinálnám nélkülük.

2012. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

attól függ.


alapesetben az ablak alatt kibonthatod a falat és kiveheted az ablakot is.


De pl a vályog házaknál, vagy ahol az ablaktokot használták áthidaló helyett, egy ilyen manőver könnyen omláshoz vezethet.


Ha nem vagy biztos abban, h van-e és mekkora áthidaló az ablakod felett, akkor érdemes megkérdezni egy szakembert.


Az átalakítás akkor engedélyköteles, ha az utcai homlokzatot érinti.

2012. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utcai homlokzatnak számít az is ami az 1,90 m magas kőkerítés mögött van a házon? Mert a bejárati ajtó, amit kivennék és áthelyeznék a másik, hátsó oldalára a háznak, az most azon az oldalon van, ami az utcára néz, csak ugye nem nagyon látszik, mert magas a kerítés.
2012. márc. 6. 08:16
 4/5 A kérdező kommentje:
A másik, amit nem tudok, hogy a kerítés átalakítás engedélyköteles-e, illetve kell-e illetéket fizetni. (Kőkerítést vissza akarnám bontani 60 cm-ig és faléces kerítés lenne helyette) Illetve közben megtudtam, hogy valójában, a földhivatali papírok szerint, a telekhatárom 0,5 m-rel kijjebb van az utca felé, csak még az előző tulaj rosszul építette meg a kerítést, 0,5 méterrel beljebb. Ha hivatalosan jár nekem az a terület, akkor automatikusan kijjebb építhetem a kerítésemet, vagy ezt is engedélyeztetni kell?
2012. márc. 6. 08:27
 5/5 anonim ***** válasza:

javaslom, a helyi önkormányzat építési osztályát.


ott érdeklődj!

2012. márc. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!