Énazazén kérdése:
Miért csökken a nyomás a fűtőcsövekben? (többi lent)
Figyelt kérdés
Feltöltjük 2 bar-ra de pár nap után lemegy. Csőtörést nem találtunk.
És az emeleti szobákban meg alig megy a fűtés, gondolom a nyomás az oka.
Mi lehet az ok?
2012. febr. 11. 21:46
1/8 anonim válasza:
Én levegőre tippelnék, ha van automata légtelenítő, akkor azon levegőzik ki és esik a nyomás.
2/8 Boros Gábor válasza:
A hagyományos zárt fűtési rendszerek általában 0,5-2,5 bar nyomás mellett üzemelnek. A rendszer nyomását egy ún. zárt tágulási tartály biztosítja, amelyik két fém részből van kialakítva úgy, hogy a két rész között egy gumi fal (gumi membrán) található. A tartály egyik oldalát felfújják levegővel cca. 1,5 bar nyomásra. A gumi másik oldalát a fűtési hálózatban keringő víz nyomja, szintén ugyanekkora nyomással, így vannak egyensúlyban. Ha a víz melegszik és tágul, akkor a gumilap a levegő felé mozdul el miközben mindkét oldal nyomása nő. Lehüléskor ennek e fordítottja történik. Ha a feltöltött rendszer nyomása gyorsan elveszik, arra utalhat, hogy a tágulási tartály hibás. Vagy elszökött a levegő, vagy átszakadt a gumimembrán. A tartályon található egy autógumi szelephez hasonló szelep. Ha ennek a középső részét (a szeleptűt) benyomjuk, akkor sziszegnie kell a kiáramló levegőnek. Ha nem jön ki csak nagyon kevés levegő, akkor a tartályt fel kell fújni egy hagyományoskerékpár, vagy autó pumpával cca 1,5 bar nyomásra. Ha levegő helyett víz jön, akkor átszakadt a gumi membrán, és ki kell cserélni a tágulási tartályt. Ha a rendszer levegős lenne és állandóan elszökne a nyomás az automata légtelenítőkön keresztül, akkor az hallható lenne, a víz bugyborékoló, "kluttyogó" hangján,ha megy a keringető szivattyú. Persze az is lehet, hogy szivárog valahol a rendszer, de akkor vizesedésnek is lennie kell valahol, hacsak nem talajban van vezetve a fűtési cső.
3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megoldódott a probléma.:)
2012. febr. 13. 12:49
5/8 anonim válasza:
Engem is érdekelne hogy oldódott meg! Nálam úgy néz ki a tágulási tartály nem ereszt, látható folyás nincs sehol se kazánon belül se a kötéseknél a csőrenddszerben. Mi lehet a gond? A hőcserélő lyukadhatott ki? Kombi kazán.
6/8 Ricsi0503 válasza:
Milyen jofej a kérdező 9 éve nem az választ,pedig másoknak is segíthetne...
7/8 Voyo4 válasza:
Ha semmi nyoma vízszivárgásnak , sehol és nem kluttyog az automata ürítő sem...akkor az autokerékszelepen keresztül fel kell pumpálni a nyomást kb.1,5/2 bárra és helyre áll a rendszer.
8/8 anonim válasza:
Engem is érdekelne hogy oldódott meg. Nyáron hónapokig 0,6 bar volt a nyomás a rendszerben, hónapokig nem változott az értéke, aztán a fűtésszerelővel feltöltöttük 1,8 barra, de most 9 nap alatt leesett 1,5 barra, és folyamatosan csökken. Mi lehet az oka?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!