Mit szóltok a most agyonreklámozott home-cell belső szigetelésről? Használt már valaki ilyet? Bevált? Megszünt a penészedés?
Legalább olvasnátok el ennek a rendszernek a tulajdonságait,mielőtt vélemény adnátok róla.
Épp erre tervezték a "belső"szigetelésre,speciális 2 rétegű fóliával.
Pont az a lenyeg, hogy a hideg nedvesedö es peneszedö falfelületet burkolja be, a para ugyanis a 16 foknal hidegebb felületeken csapodik le. A szigetelöanyag felületi hömerseklete nem hideg, ezert ott nem csapodik le többe a para. Tehat a hideg falfelületet elzärja a nedvesseg elöl. Testveremeknek nagyon nagy gondjuk volt a szobaik külsö falaival es reszben a mennyezettel, feketen peneszes volt, nem leven penzük külsö höszigetelesre, belülröl burkolta le ö maga a felületeket, centi vastag, dekoracios celokra szolgalo tömörebb anyagu hungarocell tablakkal, amik 50x50 centisek. Lam, 3, vagy talan mar 4 eve nincs penesz... azota mondjuk megjött az eszük, es gyakrabban is szellöztetnek, igy nincs többe 75-80% paratartalom a levegöben.
Szinten fontos az egyenletes fütes, a lakas különbözö helyei hasonlo melegek legyenek.
Kedves gomzoli, kérlek ne beszélj már zöldségeket.
Miért jobb nekünk az, ha a vizesedés nem a felületen történik, hanem a szigetelés mögött, a szerkezet belsejében?
Ja tudom, ott nem látszik. És ami nem látszik, az nincs.
Inkább rajzold fel a fal hőmérséklet és parciális páranyomás diagramját külső, illetve belső hőszigetelés esetén. Meg fogsz lepődni, mekkora a különbség.
Hidd el, nem véletlen, hogy kívül hőszigetelünk. De ha nekem nem hiszel, kérdezd meg akármelyik másik építészt, vagy olvass el egy egyetemi épületfizika tankönyvet.
Az már csak hab a tortán, hogy ha belül hőszigetelsz, akkor nem tudsz mit kezdeni a falcsatlakozásokkal, a külső fal és a válaszfalak csatlakozásánál mindig hőhíd keletkezik.
Mindössze két eset van, amikor a belső hőszigetelés indokolt lehet:
1) Hétvégi házak, illetve szakaszos fűtés esetén, amikor gyorsan kell felfűteni a házat, pár napig használod, majd hamar ki is hűl. Ekkor a hőszigetelésen belül nem célszerű a nagy hőtároló tömeg.
2) Műemlék épület esetén, amikor nem nyúlhatsz hozzá a külső homlokzathoz.
Pardon, ha a fal vizesedése nem kivülről érkező hatások miatt (beázás, rossz alapzati szigetelés) következik be, hanem a vékony, hideg falakon a szoba levegőjének párája csapódik le, és penészedik, akkor igenis működik a dolog. A hungarocell- táblákat hézagmentesen is fel lehet ám ragasztani, hogy ne kerüljön mögé a víz. Mint már írtam, olyan esetekben jól működik, ha nem a fal belseje felől nedvesedik a felület.
Úgy látszik, azok a falak a testvéremék házában sajnos még nem hallottak az ön teóriájáról, mert valahogy nem vizesednek és nem penészednek többé. A második évben ki kellett cserélnie 2 m2-nyi burkolatot, mert a gyerekek több helyen behorpasztották játszás közben. Furcsa, de fehér volt alatta a fal, és porszáraz, pedig közben egy tél eltelt.
Ez a különbség az elmélet és a gyakorlat között.
Abban igaza van, hogy a belülről szigetelt falnak hőmegtartó, hőtároló képessége alig van. De a feltett kérdésben nem is ezt firtatják...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!