Milyen hegesztőt érdemes venni hobbi célra?
Itt egy jó kis gép:
Mint írja, ezt egy speciális kábellel továbbfejlesztheted AWI-vá, amivel könnyen hegeszthetsz vékony anyagokat is.
A gép körülbelül 80k-ba kerül, A maradékból kijön egy egyszerűbb automata fejpajzs is.
Kínai hulladékot pl.: Einhell, Güde stb. véletlenül se vegyél.
Ez egész barátinak tűnik! Az 1,6-os elektródát milyen vasag anyaghoz szokták használni?
Jól értem, hogy ha veszek még egy szelepes awi munkakábelet meg egy argon palackot akkor azzal lehet az alut is hegeszteni?
Viszont biztosítékot cserélnem kell mert ha jól tudom csak 16A-os biztik vannak itt... Bár amikor a kaput csinálták akkor csak 2x-3x vágta le...
Az 1,6-os elektróda általános használatra megfelel, a minimum vastagság nagyban függ a hegesztő ügyességétől. Nehezebb munkákhoz a 3,2-es való. De ez a gép szerintem visz nagyobbat is, elvégre 180A-t tud. Nekem hagyományos trafóm van, annál 160A a maximum és a 3,2-es elektródát lazán viszi, gyengébb árammal is. Ráadásul az egy régi magyar gyártmány, szóval nem is lehet egy lapon említeni evvel a modern inverteres géppel.
A 16A-s lomha biztosíték elvileg elégnek kell legyen, a régi, hagyományos trafós gépeknél szokott gond lenni, mert azok hajlamosak nagyon megrántani a hálózatot.
A C141-et én nem ajánlanám, szerintem nem túl kézreálló otthonra egy MIG, egy MMA-t sokkal univerzálisabban lehet használni. Valamint a C141-en nem cserélhető munkakábel, ami semmiképp nem előny és ampert se tud túl sokat.
Még kérdezted, hogy lehet-e az AWI kiegészítővel alumíniumot hegeszteni. Nem, nem lehet, mivel a gép dc áramot ad és az alumínium hegesztéséhez ebben az esetben ac áram kell. Viszont, ha sima MMA módban felcseréled a polaritást, akkor megfelelő elektródával lehet alumíniumot is hegeszteni.
Amit az első belinkelt gépet nem rossz de alumíniumot lehetetlen vele hegeszteni.Alumíniumot váltó árammal lehet csak hegeszteni a gép amit reklámoznak csak egyenáramot ad le és 100%kos bekapcsolási időnél is 100 ampert tud szal ez arra megfelel hogy egész nap vékony anyagot hegessz mondjuk avi munkakábellal,de a gépet tuti megterhelné ha 3-4mm-es anyagot kell hegeszteni.Avit próbáltad már?Hasonló mint a lánghegesztés de ha tudsz lángal hegeszteni az nem jelenti azt hogy avi is menni fog :) elhiheted mert ez a szakmám :) legalábbis Én is lángehegsztés után tanultam meg avizni és eléggé meglepett a dolog de sok gyakorlással bele lehet jönni.
JA igen és a fenti gépnél nézd meg a biztosítékot ez 25 amperos ami tuti hogy leveri az áramot egy sima háztatrási biztosítéknál mert az kisebb szokott lenni.
Én ezt néztem ki magamnak ,őszinte legyek tapasztalatom a géppel kapcsolatban nincs de a leírása alapján Én megvenném magamnak ha lenne rá pénzem
[link] ezzel tudsz bevontelektródázni,meg tudsz avizni is és tartozéként mindent adnak hozzá.És ezzel a vékony anyagot is tudsz hegszteni és erősebb mint az a kis pehelysúlyú ami csak a hálozatról veszi le az anyagot.
És ajánlom hogy ne vegyél semilyen elektromos pajzsot.Én több fajta pajzsot kipróbáltam már egyetlen egy dolgot szerettem ezekben a 80ezres fejpajzsokban hogy belehet állítani ha lehajtod akkor meddig csukódjon le és hogy milyen erősséggel.De ezek nem jók.Érdemesebb tanulni rendes fejpajzsal mert nekem fél év alatt rontott a szememen egy fél dioptriát ezek a sza rok.Meghát ha belegondolsz egy kis fény mindig belejut a szemedbe még ha egy ezredmásodperce is .Jobban megéri ha veszel 10-11-es üveget a gazdaboltban vagy egy hegesztéstechnikai boltban.
De ha csak bevontelektródázni akarsz megtanulni akkkor már 40ezerért lehet kapni jó kis invertereket.Azért nem a trafót mondom mert abból megteszi a 10ezer forintos is,mert az inverterrel sokkal könyebb,szebb és jobb hegeszteni,és az inverterrel tudsz bázikusos pálcákat is hegeszteni amiknek sokkal jobb a tulajdonságuk mint a sima rutilosnak.Szal ha csak zártszelvényeket akarsz ez a megoldás bőven megteszi.
Vásárláskor figyelj oda hogy hány amperos a biztije a gépnek hogy ne az legyen a problémád hogy állandóan kiveri a biztositékot,figyelj oda a bekapcsolási időre(10 perc alatt hány százalék teljesítményt tud nyújtani) egyértelmű hogy minél több annál jobb.
Remélem valamennyit tudtam segíteni.
Üdv!
Bocsi még elfelejtettem válaszolni.
1,6os elektródával általában 1,6os anyagot tudunk tökéletesn hegeszteni,lehet vele hegeszteni 1-es anyagot is csak akkor nem lessz tökéletes a beégése a hozamanyagnak.
És az esbab sárga gépet szerintem nem vedd meg mert annyi pénzért jobb co-t is lehet kapni.Ezt csak azért írok mert rákerestem neten és sehol sem találok semmi adatot róla hogy hány amperos és mekkora a bekapcsolási ideje.
Co-nál is érdemes 200amper fölöttit venni mert nekem van egy 160 amperos kis gépem ,télen tudom jól használni kinti munkában de nyáron 5 percenként letilt egy 3mm-es anyagnál.
A válaszíró 87%-ban hasznos!
A trafó persze hogy viszi a vastagabb pálcát is,de a fönti gép nem is hinném :) Jó de vegyük figyelembe hogy egy régi jó trafóban van anyag rendesen nem úgy mint a mai kis gépekben.Csak viszont egyenáramú géppel könnyebben indítod a az ívet meg megeszi a többi fajt pálcát is.
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek. Kiderült az is, h nem is olyan egyszerű a választàs! :( A Mitech géppel az a baj, hogy 3 fázis kell hozzá... :( A legtöbbet 1,5-2mm vastag zártszelvényeket hegesztenék, szóval nem probléma ha vastagabbat nem tud. Az én tudásom is nulla mert hiába nyúzom az egyik kedves ismerősöm, még nem volt ideje tanítani. Ő is azt mondja, hogy előbb lánggal kell megtanulni, de itthonra az nekem nem kell... Szóval egyből a közepébe vágnék. :) Tavaszig van idő, akkor viszont már mindenképp kell majd mert csak gyűlik a munka a ház körül. :))
Köszönöm mégy1* a válaszokat. Ha esetleg még valami eszetekbe jut vagy van egy kihagyhatatlan ajánlat biztos megfelelne akkor írjatok nyugodtan.
Üdv
Tényleg most akkor milyen technológiával akarsz megtanulni?
Ha olcsóbban kiakarsz jönni és csak zártszelvényeket akarsz hegeszteni akkor vagy trafó vagy inverter, de én inkább az invertert ajánlom mert azzal könnyebb megtanulni vele és szebbeket is lehet vele varrni :)
Ha avizni akarsz megtanulni arról csak annyit hogy meg lehet de akkor nagyon sokat kell gyakorolni,nem muszáj elötte lánggal hegesztened mert nem ugyanaz a kettő ,ezt elhiheted nekem!Csak tényleg le kell ülni és addig gyakorolni az alapokat amíg nem megy.Nekem fél évbe telt míg elkezdtem látni hogy mikor milyen áramerősség kell.Én 2 éve hegesztek mindennel.Legegyszerűbben a co-val tudnál megtanulni hegeszteni.Ott csak a gép beállítására kell mindig odafigyelni meg a helyes áramerősség beállítására.
de talán tudok is okítani egy picit.
ha bevont elektródát veszel,a csomagolására rá van írva hogy mi az a tartomány amikor a pálcának tökéletes a leolvadása,számít azért a hegesztett anyag is a de az elektróda csomagoláson rajta van hogy mekkora amperral kell hegeszteni.
Avinál egyszerű mert amekkora a lemezvastaság annyiszor 30 amper pl 3mm-es lemeznél 90amper használhatsz kb két millis lemeznél meg 60 amper de ezek csak nagyja értékek mert függ minden a gáztól,wolframtól,stb.
A co-nál meg rá kell érezni.Jobb gépeken az egyik kapcsolón a lemezvastagságához tudod nagyjából állítani míg az előtolást hozzá igazítod.Hogy honnan tudod hogy jó a beállítás?Hegesztesz vele ha túl gyorsan pattog nem jó ha túl lassan az sem ,akkor tökéletes mikor szép egyenletes sercegő hangot ad ki .
Lánghegesztőnél a beállítás is nagyon egyszerű mert ha 1-es lemezt hegesztesz akkor egyes fejet választasz ki a pisztolyra és keveset tudsz állítani a lángon is.
Ha avizni akarsz akkor tényleg sok meló lessz meg kell valaki aki megmutatja neked.Nekem nem mutatta meg senki hogy hogyan csináljam mert az oktatóm le sza rt minket,szóval az összes pozíciót magamtól kellett megtanulnom és így sem vagyok tökéletes.Ha látványra kell dolgozni nagyon szépen dolgozok,de ez a mínősítéshez nem elég.Sose mutatták meg nekem hogy mit gyakoroljak és így 200ezer ft-tal kevesebbet keresek...
Szóval Te is gondold át hogy mit is akarsz!
Szerintem avival a legjob mert azzal olyan dolgokat meg lehet csinálni amit a többi hegesztési móddal nem tudsz.És kötésben is az avi viszi a prímet.
De ha csak vékony anyagokat akarsz hegeszteni akkor ez is megteszi csak nemtudom hogy ezek hogyan bírják a sok melót.Az a helyzet hogy pont ezt a gépet még nem próbáltam de érdekelne hogy milyen még is csak.
Na találtam egy jó gépet ezt boltban meg is néztem,Én személy szerint lehet hogy ilyet veszek.Nem értem hogy a boltban miért 125 ért árulják .
Na mindegy amit erről tudni kell hogy jó kis gép egész nap vékonyanyagot gond nélkül lehet vele hegeszteni,viszonylag vastagabb anyagokat is lehet vele hegeszteni,de egyetlen egy az ami zavar engem hogy amilyen avikábel való ehez a kisgéphez.Tapasztalatom szerint ezek a munkakábelek nem a legjobb mínőségüek ezért nagyon vigyázni kell rá,de viszont az ilyen kábelokhoz lehet venni tartozékokat is ha valami nem okés.
És ők akiket belinkeltem ők értenek is hozzá(akartam is hozzájuk menni dolgozni mert vannak műhelyeik)
Ár értékarányan ez egy jó gép amit sima 220ról is használhatsz.
Üdv!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!