Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lépcső felújítása? Csiszolás,...

Lépcső felújítása? Csiszolás, lakkozás?

Figyelt kérdés

Van egy acélszerkezetű beltéri lépcsőn,k aminek tömörfa (talán bükk)lépcsőfokai, korlátja, és az oszlopai elég kopottak. Arra gondoltam, hogy felújítom. Szerencsére könnyen szét lehet szerelni. A lépcsőfokokat géppel csiszolnám. Milyen csiszoló a legjobb? Az excenteres vagy a sima rezgő is megfelelő? Milyen finomságú vásznat javasoltok? A korlátot és az oszlopokat csak kézzel tudom, a formák miatt. Ezután jönne a lakkozás. Gondoltam, hogy legszebben szórópisztollyal (kompresszoros) tudnám felvinni. Ehhez milyen lakkot ajánlotok, és milyen technikával? Ugyanaz a lakk mehet a lépcsőfokokra és a többi elemre is?

Kell e kezelni valamivel lakkozás előtt, pl. beeresztés vagy ilyenkor ez már nem szükséges?



2011. dec. 12. 10:20
 1/1 anonim ***** válasza:

100as papír.

Mindegy milyen gép.

Trinát lakkot használunk mindig, megvagyunk elégedve vele.

Ha már volt lakkozva akkor csak megkell csiszolni jól és átlakkozni újra.

2011. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!