Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szarvasi kávéfőzőgépnek mi...

Szarvasi kávéfőzőgépnek mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Beleteszem a vizet, először még az is rögtön kifolyt a tetején, valahol eldugult, próbáltuk vízkőteleníteni, akkor a koszos víz lejött, viszont most már a víz sem. Tanácsoltak olyat, hogy az ecet ne álljon benne, hanem kapcsoljuk be hogy lejöjjön, de 20 perc után sem jött. Melegnek meleg az oldala, tehát fűt, csak nem jön le.
2011. nov. 2. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Annak lehet hogy annyi. Nekem egy régi kávéfőzőm ugyanígy halt meg, ahol a víznek ki kellett volna jönnie az teljesen elkopott és ugye a vízkő miatt annyira bedugult hogy semmi nem történt. Haverommal szét szereltük átnézni hogy mi a baja a cső annyira be volt kövesedve hogy az szét is tört amikor kitakarítottuk. Ahol a víz van benne ahol ugye a gép felfűti a vizet ott szintén volt egy ilyen probléma. Tehát egy laza mozdulattal kivágtam a kukába.

A kávéfőzőket legalább 2-3 havonta víz kőtleníteni kell ecettel aztán még többször átmosni. Így ez elkerülhető lehet.

2011. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ennek az a csöve tiszta és egyenes is volt amelyik "u" alakú volt az a hajlatnál tömítődött, de ez egyenes és tiszta belülről. Én is tartok tőle, hogy kuka lesz.
2011. nov. 2. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta a kávéfőzőm. Tettem bele sósavat a vízbe. Lefőztem. Először nem akart megindulni a víz, aztán kilőtt. Utána még egyszer megismételtem. Azóta jó. Nekem mini presszóm van ,és a felső szűrőre tapadt a vízkő. A szűrőt meg nem bírtam leoperálni.
2011. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most az ecet teljes gozzel átjott nem akármilyen hangot hallatva. Rendesen fekete szinu volt. Most remenykedunk, hogy mentheto allapotban van.
2011. nov. 2. 12:17
 5/8 anonim válasza:
még szerencse hogy fel nem robbant. Mi is jártunk igy, menthetetlen volt a kávéfőző, ugyanez volt a baja, totál az egész viztartály és a vizszürője vizköves volt,2 évig birta a nemkis strapát. Imádom pedig a szarvasi kávéfőzőket, de kb 2-3 évente cserélni szoktam, ha ujat veszek jobbanjárok, mert a régi javitgatása felujitása nagyon sokba kerül, igy aztán az uj gazdaságosabb.
2011. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Időpont ma 12:17

Annyiszor főzd át, míg világosabb víz nem jön belőle.

2011. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már szinte teljesen átlátszó a víz, és az alján van pár kávészemcse de már nem sok.Mára már ennyi, holnap folytatjuk.
2011. nov. 2. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:

U alakú cső is kapható külön ;) és más boltokban pl. a kapcsoló is kapható hozzá :)

[link]

2014. ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!