Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet e vályog házat cementes...

Lehet e vályog házat cementes vakolattal bevakolni?

Figyelt kérdés

Milyen hátrányok és előnyök származhatnak belőle?

Esetleg a szakszerű könnyü szerkezetü menyezet kialakítása is érdekelne.


2009. ápr. 30. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Be lehet vakolni, csak valamilyen hálót kell előtte jó erősen rögzíteni a falra, pl. rabicz-háló, csirke-háló.

Előnye: szebb lesz. Hátránya:?

Mennyezetre vízálló gipszkarton(gondolom fafödémes, ha nagyjából egyenes csak fel kell rá fúrni)

2009. ápr. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm de a födémmel kapcsolatban hajópadlóra gondoltam, és igazából a hőszigetelés rétegei érdekelnének.
2009. ápr. 30. 23:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Be kell hálózni, én a csemperagasztót is kevertem az vakolathoz, így bivaly erős lett, bár nagy felületen a hátrányait nem tudom, de több éve nincs vele gondom, de ez attól is függ mennyire vizesednek a falaid, mert nálam nem nagyon(dombon van a ház,alacsony talajvíz, oldalt kibetonozva). Én a mennyezetre lambériát raktam, föléje tehetsz valamilyen gyapot szigetelőt, 5cm vastag is rengeteget szigetel mennyezeten. Nagyon szép amúgy a lambéria a mennyezeten.
2009. máj. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vakold be , semmi baja nem lesz.Mi "drájvit"hálót raktunk alá, és akkor sehol nem reped meg.Már láttam hogy írták a lambériát menyóra, az tényleg nagyon szép, de ha olcsón akarod megúszni akkor osb lapot is rakhatsz.Láttam már olyat is, és jól mutat!
2009. máj. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nádszövetet és használtam meg dróthálót leamotizált kerítés drótot.Micropolos maltert ,úgy áll mint a beton,és nem szívja fel a vizet.
2009. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!