Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fúrógéped van és nekem...

Milyen fúrógéped van és nekem milyet ajánlasz?

Figyelt kérdés

Vagyis:


1/ Neked milyen márkájú/típusú van? Kb mennyibe kerül? Mire lehet használni? Elégedett vagy-e vele?


2/ Szerinted én milyet vegyek? Háttérinfók: Nem vagyok otthon a barkácsgépek piacán. Őseimtől volt egy régi, de már régóta elromlott és folyton mást kell megkérni, ha valami s.o.s. fúrandó van a (marha nagy és öreg) házunkban. Most néhány függönytartót és polcot kellene például felszerelni... Szóval elhatároztam, hogy veszek egy saját gépet.

Egyébként fába, téglába, vályogba, betonba, néha műanyagba, szóval mindenféle helyekre kell itthon lyukat fúrni ezért vagy azért néha-néha. A vasat már le sem merem írni, az azért ritkább eset. Egyáltalán egy fúrót mindenféle felületen lehet használni?


Valaki segítsen! Köszi!

(Bocs ha túl amatőr a kérdésem, de 20 éves múltam, anyám mindent velem akar megjavíttatni, apám pedig nem volt, akitől eltanulhattam volna ezeket.)


2011. szept. 26. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy "Black and Decker" vagy egy "Skil" gép nagyon megfelel. 500-600W bőven elég. Mindent (fémet,fát, téglát, műanyagot) lehet velük fúrni, de betont nem ajánlott, mert ahhoz inkább fúrókalapács való.

A fúrókról:

[link]

2011. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.

Az áruk kb. 7000-15000Ft körül van.

Olyan gépet nem érdemes venni, amit sokszor reklámoznak olcsón a nagyáruházak, mert azok csak dísznek jók a műhely polcán! :) Sokszor az első használat során tönkremennek!

2011. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 DannyZuko ***** válasza:
68%
Nekünk nyílászárókat gyártó cégünk volt. Kis fúrógépekben és behajtókban a Bosch vált be. Ütvefúróban a Dewalt. Egy értelmesebb Boschal alkalmilag nekimehetsz a betonnak is. Persze ha van rajta ütvefúró fokozat. Az meg hogy milyen felületet fúrsz.. fa, vas, beton, tégla... meghatározza, hogy milyen fúrószárat használj. Mindegyiknek más a vége és az anyaga is. Egy normálisabb háztáji Bosch 20-40e Ft.
2011. szept. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Egy normálisabb háztáji Bosch 20-40e Ft."

Én is szívesen ajánlottam volna a "Bosch"-t, de az egy kicsit túl van a "háztáji" kategórián és ahhoz viszonyítvaamire a kérdező használná túl nagy befektetés!

2011. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem régi, még fateromtól örökölt 30-40 éves fúrógépeim voltak. A mai napig működnek, csak nagyon nagy, nehéz és nem túl kényelmes gépek.

Aztán nemrég én is beruháztam egy Boschra. Tízen valahány ezerért vettem. Nagyon tetszik. Kicsi, könnyű, erős, jó vele dolgozni. Fúrtam már vele vasat, fát, téglafalat. Persze megfelelő, nem pár száz forintos "gazdaságos" áruházi fúrószárral. Nagyon jól viszi. Van a gépen ütvefúrási funkció is, így betont is fúrtam vele, sőt terméskövet is. Alkalomszerűen szerintem ehhez is megfelelő.

Véséhez pedig van egy valamilyen "no name" fúrókalapácsom. Talán valami Asist, ha jól rémlik. Ezt is még örököltem, de ez "csak" 10-15 éves. És ez is barkács kategória, de a ház körüli használatra nekem megfelel.

Amúgy legszívesebben Makitát, Metabót, Dewaltot és hasonlókat vennék, de arra nincs keretem.

Ja és 28 éves vagyok, ha ez számít. :)

2011. szept. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy bosch ütvefúróm. Azt arra használok ha éppen falat fúrok vagy vésnem kell valamit a falban főleg akkor jött jól amikor a házat kellett fel újítanom. Még apám adta nem tudom mennyibe került de jól bírja és elégedett vagyok vele mivel havonta dolgozok vele.

Van egy kis fúrógépem aminek a márkáját nem tudom sajnos, azt egy ismerősömtől vettem meg 15 ért teljesen jól működik semmi panaszom nincs rá.

Van egy akksis fúróm is bosch márkájú az is, már nem emlékszem mennyibe került, de nagyon jól kiszolgál a gép.

2011. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

További amatőr kérdések:

:-)


1/ Jól értem, az, hogy mit tudok fúrni, a fúrószár fajtájától és minőségétől függ, ugye?


2/ Akksis vagy közvetlen a konnektorba dugós közt mi a különbség? Vagyis van ennek jelentősége, hatékonyságukban valami eltérés???

(Őszintén szólva lehet jobb lenne, ha mobilabb lenne, és nem kéne a konnektortól függni. Vagy ez butaság?)


3/ Mi az, hogy "ütve"fúró?


4/ A "csavarbehajtók" azok mik? Annyi csak, hogy gyorsabban betekeri a csavart, mintha csavarhúzóval szórakoznék, és kész? Vagy egyéb funkciója is van?

Például ha tiplivel kellene csavart tenni a falba, de a tiplinek még nincs lyuka, akkor a csavarbehajtóval semmire sem megyek, hanem fúró kell? Hogy is van ez?


+Köszi a válaszokat, és írjatok még!!!

2011. szept. 26. 12:06
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Igen. Külön fúrószár való fához, fémhez és kőzethez (falhoz).

Persze létezik többcélú fúrószár is, ami egy kicsit jó mindenhez, de ezek elég drágák és én személy szerint jobban szeretem mindig az adott célra szánt fúrószárat használni.


2. A vezetékes gépek általában nagyobb teljesítményűek. Egy kis 10V környéki akksitól nem lehet elvárni, hogy akkor arámot leadjon, mint a hálózati 16A a 230V mellett.

Emellett az akksi élettartama is véges, még a Li-osoké is. Ugyan úgy mint pl a mobiltelefon akksik. Az új akkut hozzá meg kb annyiért adják, hogy annyiért már egy teljesen új gépet is vehetnél azon az áron.

Előnyük annyi, amit írtál, hogy mobilabban lehet velük dolgozni.


3. Fal és betonfúrásnál hasznos funkció. Mint ahogy a neve is utal rá, a gép nem csak forgatja a fúrószárat, hanem forgás közben előre-hátra is mozgatja, vibráltatja. Így kemény anyagú falat könnyebben lehet fúrni.


4. A csavarbehajtók is általában akkus gépek. Lehet velük fúrni is persze, de nem olyan nagy a teljesítményük mint egy vezetékes fúrógépé. Ha téglafalról van szó, egy-két tiplit azért ki lehet vele fúrni.

A tokmányba csavarozó végeket, biteket lehet befogni és azzal behajtani a csavarokat. Ha viszonylag sok és nehezen forgó csavart kell behajtani, akkor nagy segítség tud lenni.

Annyi előnyük van még, hogy egy tárcsával be tudod állítani a tokmány forgatási nyomatékát. Hogy nagyobb, szoruló csavart is be tudj hajtani, de a kis csavaroknak se tépje le a fejét vagy szakítsa meg a menetét.

2011. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk Black&Decker van immár 12 éve.
2011. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A régi, 12 éves B&D-ek biztos jók. Ugyan nem fúrógépet, hanem sövényvágót vettem tavaly B&D-t. Már ez is mint manapság szinte minden "made is P.C.R" A minőségétől nem vagyok hasra esve. Bekapcsoláskor akkorákat szikrázik, hogy átvilágít a műanyag burkolaton.
2011. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!