Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Azbesztes pala tető bontásakor...

Azbesztes pala tető bontásakor elég egy olyan maszk, amit munkavédelmi boltban vettem, membrános vagy milyen? (bocs, nő vagyok)

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Aszbesztet csak gázálarban lehet bontani, és ez nagyon komoly. A belélegzett aszbesztpor súlyos tüdőkárosodást okoz!
2009. ápr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, de ez azbeszttartalmú pala, táblákban. Nem porzik, vagy ettől még ugyanolyan rossz?
2009. ápr. 16. 22:10
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
szerintem elég tulzásnak érzem a gázálarcot inkább vicces lenne
2009. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyébként én szívesen vennék fel álarcot, csak én is viccesnek tartom.


Nem lehet hogy csak zárt térben törénő bontásnál kell az? Anyósomék bontják a lapostetőt, a férjemmel segítünk nekik, ezért van a kérdés.

2009. ápr. 17. 20:02
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
csináltasd anyósoddal baj nem lehet belőle:D
2009. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmilyen védőfelszerelés nem kell!

Egy régi palatető bontásakor nem keletkezik annyi káros anyag, ami az egészséget veszélyeztetné! Ha mindenképpen védekezni akarsz, akkor egy sima védőmaszk(respirátornak nevezték régebben, sztem most is) is elég! Egyébként ha nem rendszeresen végzel ilyen munkát akkor nem lesz semmi bajod tőle! Én ilyesmit egyébként csak gépi véséskor használok a por ellen.

2009. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:) anyósom is dolgozott. :D Végül még meg is mosolyogtak mert férjem és én maszkot vettünk fel, erre mondtuk nekik hogy nekik a védőfelszerelésük a koruk, mert mire bajuk lenne az azbeszttől már amúgy sem élnek. Értették a viccet. :) Viszont férjem testvére és a pasija nem vettek fel maszkot, ők nevetségesnek is találták, merthogy az azbeszt nem káros, csak megint kitaláltak valami hülyeséget. :-/ Mivel a tetőről lettek leadva a táblák, azért szállt ott minden rendesen. Úgy tudom elég akár 1 szál is ami a tübőbe beágyazódik, majd gyulladást és elrákosodást okozHAT 10-20 év múlva. De tényleg, akkor lehet hogy megyünk az utcán, és ki tudja mit lélegzünk be nap mint nap? Mindenesetre fontosnak tartottam a maszkot, örülök hogy férjem is felvette végül, így nyugodt vagyok ezügyben most már. Köszönöm mindenkinek a választ!
2009. ápr. 18. 17:52
 8/11 anonim ***** válasza:
egyébként a lakótelepi társasházaknál alkalmazták hőszigetelésre a közösségi helyeken a plafonon. ami idővel már le is porladt onnan mint a jégcsap kb. na én így gondolom . a cserép ehhez képest lófax. álarc jólesz.
2009. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen erről én is hallottam, sőt ha jól tudom a tűzoltók is azbesztes ruhát húztak. Azokat a lakótelepiket már azbeszt mentesítették amúgy?
2009. ápr. 19. 15:03
 10/11 anonim válasza:
94%

Jól tudod, akár egy szál is elég, az egy életre beágyazódik sajnos a tüdőbe a mellhártya közelébe és ott folyamatosan irritálja a környezetét, amiből igen, randa és meglehetősen halálos mellhártya daganat keletkez(HET). Nem biztos persze, de az esélyt nagyban növeli. Most ők nevettek, de remélhetőleg nektek nem kell sírnotok...

Jobb ha mindenki alaposan megjegyzi, az azbesztről szóló infók nem riogatások, hanem nagyon is valós és komoly veszélyek.

2009. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!