Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Járólapot linóleumra lehet-e...

Járólapot linóleumra lehet-e ragasztani? Egyik ismerősöm azt mondta hogy ne szedjük fel a linót, hanem tegyük arra a járólapot.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan szedjétek fel. Mi is linóleum helyett tettünk le járólapot, és felszedtük. Ezzel nem csinálsz semmi rosszat...
2009. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A linóleum sima és mozod persze, nem tapad rá a járólap úgy ahogyan kellene. Fel kell szedni, és az alatta lévő betont kiegyenlíteni, ha nem teljesen sík. Erre van pl. a padlopon nevű önterülő valami... amit nekünk is kellett használni. ili
2009. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj,de a kedves ismerősöd egy szakbarbár!A linora nem szabad járólapot rakni.Szedjétek fel és padlókiegyenlítővel (amennyiben szükséges)öntsétek fel,és utána lapozzatok.Hidd el 10 évig építőiparban dolgoztam,és férjem burkoló.
2009. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerintem sem lehet linóra járólapozni. A padló kiegyenlítő mennyi idő alatt köt meg, és hány óra múlva lehet lerakni rá a járólapot? Én teljesen analfabéta vagyok ezen a területen.
2009. ápr. 6. 09:34
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Legalább 24 óra de ha vanlehetőségetek akkor inkább 48 óra ahhoz h stabil alapot adjon a lapoknak.
2009. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Burkoló vagyok nagyon sok helyen csinálunk ilyet.

Ha jól le van ragasztva a pvc akkor lehet például házgyári lakásoknál nem kérdés mert ott nagyon jól le van ragasztva, pvc re flexibilis ragasztóval rá lehet ragasztani másnap már járható.Ne baumaxos ragasztóval mert az nagyon gyenge.pl: Soriton Flex,Adesilex p9,keraflex,stb Ára:2.700-5.000ft/ zsák

De a felszedés se bonyolult pvc késsel 5cm-es csikokra kell vágni és fogóval felszedni. utánna sima csemperagasztóval rá lehet tenni.pl: Soriton plus,kerabond,keraset,stb Ára:1.200-2.000ft/ zsák

Üdv:Tatka

2009. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na nekünk ilyen az előszoba, konyha, fürdő és törik a járólap rendesen :( Mi már így vettük, utólag derült ki a turpisság! Inkább szedd fel.
2009. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2009. ápr. 9. 12:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Linóra eggyetlen félét tudsz leragasztani biztonságosan, mégpedig a parafa padlóburkolót, aminek még jót is tesz ha van alatta + szigetelés, ha a linó jól van leragasztva. Nagyon kellemes melegérzetet ad a lakásban.
2009. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lehet ragasztani linóra, a fejedre is ragaszthatod...
2010. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!