Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mire tudnék használni műanyag...

Mire tudnék használni műanyag palackokat?

Figyelt kérdés
Naponta legalább 5-6 műanyag palack (1,5 literes, ásványvizes "üveg") szabadul fel. Állandóan gyűrni kell őket és kidobálni a kukába, de ha esetleg lenne valami jó felhasználási módja, én szívesen belefognék. Tudtok valami jó ötletet adni?
2011. júl. 3. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Mindenképp dicséretet érdemelsz, hogy téged zavar, amit leírtál. A helyzet igazából még egy kicsit rosszabb is. Képzeld csak el azt a mennyiséget, ami egy év alatt összegyűlik belőlük, és ezt szorozd meg a magyar háztartások számával. Utána gondolj bele, hogy nem csak Magyarország, hanem az egész fejlett világ küzd ezzel a problémával. Ennek csak egy kis részét hasznosítják újra. Mind a Csendes, mind az Atlanti óceánon vannak nagyobb (több Magyarországnyi) területek a megfelelő áramlatok találkozásánál, amelyeket összefüggő műanyagpalackréteg borít.


Mi a javaslat? Ne vegyetek ásványvizet. A palackot töltsd újra vízzel a csapból. Szerezz be egy vízszűrőt (Espring), és a legtisztább, legfinomabb, legegészségesebb vizet fogod inni, és még a környezetet sem szennyezed vele. Mellesleg anyagilag is jobban jársz, mint ha ásványvizes palackokat vásárolnál. Egy palack egy embernek több hónapig elég.

2011. júl. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindig Magyarországon élünk, így marad az ásványvíz. Békés megyében élek, itt nagyon magas a csapvíz arzén tartalma. Utána néztem kicsit ennek a víztisztításnak, de csalódtam (a pénztárcámban). Sajnos nincs 258.000Ft-om jelenleg, de a közel jövőben nem is lesz talán. Azért köszönöm a választ! Nem lehet műanyag palackokból "házat" építeni? Vagy akármit... Jó lenne kitalálni, tényleg zavar, hogy állandóan csak gyűlik a szemét a semmire.
2011. júl. 3. 22:16
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Kertes házban lehet belőle télen készíteni madáretetőt, nyáron beleteszel ecetet és vizet v. cukrot és vizet, felakasztod, akkor darazsak, legyek ellen jó. (csapda)
2011. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Lehet házat csinálni, én itt a neten láttam ilyen megoldást. Igaz ott vmi tetőről volt szó és h sokkal világosabb volt bent mint oda kint. Érdekes kép volt, vhogy próbálj rákeresni. Már régen láttam, ezért sajna még csak elinditani sem tudlak h merre keresd.
2011. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

A hoxa-n írták egyszer, hogy fóliaházat csinált belőle és kerítést.

Itt a link, ha érdekel: [link]

2011. júl. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

itt van pl ház pet palackból

[link]

2011. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Na látjátok? Ilyenekre gondoltam! ;)
2011. júl. 4. 09:21
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Igazság szerint én megoldást nem tudok rá,de csatlakoznék hozzád,hogy engem is zavar.

De nálam még lehetőség se lenne rá,hogy vezetékes vizet igyak,ugyanis nincs pénzem(se lehetőségem) be köttetni.Víztisztító berendezésre meg nekem sincs több százezer forintom.

Én azt csinálom,hogy szelektíven gyűjtöm,havonta egyszer kocsival elviszem egy városba egy szeméttelepre(a hozzám legközelebbi faluban egy nap van szeméttelep a héten,az is déltől 16 óráig,én meg hajnaltól estig dolgozok)

Legalább nem kell el égetnem...

2011. júl. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi a Lidl-be járunk vásárolni. Ott veszem az olcsó-55ft a 2l-ásványvizet. Ha kifogy,a kamrában van egy rashelzsák,abba dobáljuk a flakont. Mikor összejön egy zsákkal(15~20 db.),visszavisszük,az automata "beveszi" az ott vásárolt flakonokat,szerintem a 1,5 l-s is.Ad 1!!!ft-t darabjáért,az üvegvisszaváltó jegyeket elrakom,egy hónapig lehet beváltani.

A srácom egész "rászokott",gyűjti,már pár darabnál vinné vissza...általában jégkrém,vagy csoki lesz a flakonok árából.

2011. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ilyet én még nem láttam a Lidl-ben. Biztos mindegyikben működik? Mert egyébként mi is ott vásárolunk...
2011. júl. 4. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!