Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jobb kezes ollóval miért nem...

Jobb kezes ollóval miért nem lehet bal kézzel vágni?

Figyelt kérdés
Addig oké, hogy máshogy tartod, akkor máshogy áll az éle, stb.. De ha megfogom az ollót jobb kézzel, belevágok a papírba, minden oké, az ollót el sem mozdítom, nem fordítom el, semmi, csak a bal kezemet dugom a két lyukba, de az olló pozíciója egyáltalán nem változik, mégis begyűri a papírt. MIÉÉÉÉRT?
2011. jún. 11. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

mert jobb kézzelamikor összecsukod az ollót, akkor a hüvelykujjaddal nyomod és a többivel húzod a "nyelét". Így még jobban összenyomod a végét.

balkézzel fordítva kell csinálnod, hüvelykkel húzni és a másikat nyomni.

A balkezes olló ezért van fordítva, fordítva záródik.

2011. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét kézzel ugyanúgy megy :O
2011. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na mindjárt kipróbálom:D

Második: Te egy zseni vagy:D

2011. jún. 11. 11:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is megy mind2 kézzel. Most próbáltam ki jobbkezes ollóval gond nélkül elvágtam a papírt bal kézzel is. :D
2011. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az ollótól is függ.Ha elég feszesa csavarnál,akkor nem számít annyit,hogy fent vagy alul nyomod. Ha lazább,vagy nem olyan erős akkor sokat számít.

(nemhiéba gyártanak fordított ollót.)

2011. jún. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!