Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Briggs 3.5HP fűnyírómotor...

Briggs 3.5HP fűnyírómotor miért áll le?

Figyelt kérdés

Mikor beindítom könnyen indul, jár kb 40 másodpercig,és elkezd fulladni és leáll. Ekkor be sem akar indulni,várni kell néhány percig hogy hűljön,és akkor megint könnyedén indul, de most már 40mp-ig sem jár,csak kb. 15-20mp-ig.


Karbit próbáltam másikat rátenni ugyanaz. Levettem a hengerfejet, alul a hengeren látszott hidegen hogy olajos marad,és kéken is füstöl,de melegen megszűnik a kék füst.


Tippek? Előre is köszi a normális válaszokat


2011. jún. 7. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
bocs, de ugye a benzinbe keversz olajat? nem hülyének nézlek csak előfordul, hogy kifelejtik.
2011. jún. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"csak előfordul, hogy kifelejtik."


A 4üteműekből ki is kell felejteni.. :-)

2011. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
első vagyok HA négyütemű persze :) akkor ha igen nézd meg nem kopottak vagy esetleg tört e el valamelyik gyűrű a kék füst erre utal.
2011. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

4 ütemű, mondjuk briggs 2üteművel még nem is találkoztam(biztos van,csak én nem láttam még).


Gyűrű? Hát pont ez az. Hogy hidegen kéken füstöl,de szépen jár,ahogy bemelegszik a füst abba marad,de nemsokára el is kezd fulladni a gép. Ha nem lenne szép hangja,nem is foglalkoznék vele, de azt sem tudom elképzelni hogy karburátor hibával képes 40mp-ig járni,úgy hogy még akár füvet is vágok vele. Mondtam is a nejemnek ez az én gépem,egy perc meló,félóra pihenés.D:

2011. jún. 12. 00:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Kompresszió mennyi?Olaj fogy?
2011. jún. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hűlye ötlet: véletlenül a tanksapka szellőző furatai nincsenek eldugúlva a portól? ( Már volt ilyen gk.-nál. )

Gyertya porcelánja a középső elektródnál nem repedt? Tegyél bele egy másik gyertyát még ha próbából is.

2011. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hidegen jó a kompresszió,melegen meg a fene tudja. Hidegen lelöki az ujjamat a gyertya nyílásnál ha befogom,és közben elkezdem húzni a berántót. Melegen is próbáltam, de akkor mintha nem éreztem volna,vagy csak a meleg hengerfej miatt nem tudtam megfelelően befogni.Egy oldalon írták hogy lehet hogy a szelephézag,de ahhoz gép kéne,meg szakértelem,mert azt csak fémmegmunkálással lehet állítani,csavarral nem,(állítólag) A tanksapka az jó ötletnek tűnik,köszönöm,ezek a dolgok azok, ami eszébe sem jut az embernek. Minden ötletet szívesen várok,bármekkora hülyeségnek is hangzik,mert ki tudja?Bármi lehet.
2011. jún. 17. 11:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó lett?

Szerintem hagyd utoljára a szelephézagot.Nekem ennyiből még mindig úgy néz ki,hogy nem kap benyát.

2011. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még nem próbáltam,de valamelyik nap előszedem.Nagyon nagy a kert és most egy kis,elektromossal küszködöm,de sort kerítek a másik átnézésére is,csak hátha még van valaki aki tud valami tanácsot írni,akkor aztán egytől egyig végigpróbálom.


Addig is köszönöm,és ha jó is lesz,feltétlenül visszajelzek,és a hiba okát is.

2011. jún. 18. 21:28
 10/11 anonim válasza:
Ha nem kap üzemanyagot, akkor száraz a gyertya a leállás után. Ha a gyertya benzines, és úgy áll le, akkor a gyertyapipát szedd szét és a gyujtóvezeték végén lévű hüvelyt tisztítsd meg és tedd vissza. A néhány tíz mp-es leállás után, ha tovább rángatod egyszer csak lehűlés után sem indul el.
2013. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!