Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Festett már valaki előre...

Festett már valaki előre bekevert színű Héra vagy Dulux festékkel?

Figyelt kérdés
Tényleg elég a festék arra a megadott nm-es felületre, amit megadnak, vagy többet kell belőle venni? Kinek milyen tapasztalata van?
2011. ápr. 16. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik jó anyag a Héra nagyon jól takar . A Dulux nekem simább falat igényelt mer selyem fényű volt , de egy kenés nem volt elég :))

Szerintem a m2 számítása jó de csak 1 rétegre vonatkozik !

2011. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a hálót festettem ősszel Dulux festékkel, a kis dobozt vettem, 5,5x2,5 m-es a szoba, egy ajtóval, kb 140 cm magasan festettem körbe a falat, egy rétegben, és elég volt, még maradt is belőle, és csak kb 20%-ot higítottam a festéken.
2011. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
100%
elég csak az a baj hogy nem elég 1 rétegben hanem 2 x kell átgurítani pláné ha sötét szín tehát duplán kell számolni .
2011. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy a Duluxnál viszonylag pontosan adták meg hogy mennyi m2-re elég.

Én még gyárilag színezett festékkel nem nagyon dolgoztam, általában színezőt használunk.

2 soron kell festeni és ha az van ráírva a dobozra hogy 10m2-re elég akkor 2 soron 10m2-t le kell tudnod vele festeni.

2011. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem rég festettem bordó "Héra decor" festékkel . először fehérrel átfestettem a régi zöld falat 1 rétegben majd a bordóval 1 rétegben és elsőre tökéletesen takart. a dobozra rá is van írva, hogy 1 rétegű. elvileg 25 nm-re elég a 2,5 literes. 15 nm-t festettem vele és maradt kb 0,7 l. 25 nm-re már nem biztos, hogy elég lett volna, de amúgy is mindig rá kell számolni, hogy maradjon a festékből késöbbre a javításokra.
2011. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sz0tyi válasza:

Nekem polifarbe platinummal, és héra decorral van tapasztalatom. Bármennyire is a herát favorizálták a festők, a polifarbe festéke sokkal jobban takar, dolgozni is jobb volt vele, és a ráírt felület fedéséhez is közelebb állt. Egyik sem volt elég akkora felületre ami rá van írva. A hera kb 65% körül, a pf 75-80% körüli felületre lett elég a gyári adathoz képest.

A fentiekhez hozzá tartozik, hogy egy alaposan glettelt, és foltosra csiszolt fal volt az alap -a glettelt fal pedig nagyon szívja a festéket, és a színem is elég mély zöld.

A plafon fehérjén az egy réteg után herával még simán átütött az alatta lévő glettelés, itt is sokkal jobban teljesített a polifarbe platinum fehérje. Sőt, szerintem -bár a hera is szép fehér -a szine is valahogy fehérebb volt.

Még egy apróság, ami nekem tetszett: a polifarbe cuccra azt írták csepegésmentes. Ez nem tökéletesen igaz, de közel áll hozzá. Sokkal tisztábban tudtam vele dolgozni.

2011. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!