Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van-e olyan anyag, ami a...

Van-e olyan anyag, ami a beltéri fa ajtókról lemarja a zománcfestéket, a fa károsítása nélkül? Ha igen, mi a neve?

Figyelt kérdés
Válaszaitokat előre is köszönöm!
2011. márc. 21. 11:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
kromofág
2011. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Azt még megtudjátok nekem mondani, hogy 1 liter kb. mennyire elég? Köszönöm!
2011. márc. 21. 11:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Hölegfuvoval is le lehet szedni...kromofägot beszivja a fa.
2011. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"1 liter kb. mennyire elég?"


ez nagyban függ attól, h hány réteg festéket kell eltávolítani, az mennyire "erős"...


látni fogod menet közben.

2011. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nehogy kromofágot használj, azt ahogy előttem is írták beszívja a fa és többet le nem tudod festeni, mindig lepereg, használj hőlégfúvót és egy spaklit azzal szépen le lehet tolni a hő által fellágyult festéket, pepecs meló de ennek ez a módja.
2011. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:47



ne terjesszünk valótlan információt!

a kromofág használata után a felületet csiszolni és zsírtalanítani kell. utána átfesthető.

2011. márc. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kromofág használata után hígítóval át kell törölni a felületet és lehet festeni. De 1 liter kromofág 1000ft felett van. Nem éri meg megvenni.

Hőlégfúvóval le lehet égetni a zománcot.

Ha azért akarod leszedni hogy lazúrozhass rá akkor felejtsd el, nem tudod olyan szépen leszedni, főleg hogy az alapozó beszívódik a fába.

Ha azért mert fel van repedezve a zománc akkor jó megoldás a hőlégfúvós leégetés.

2011. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát miután a kromofágot szivacsként beszívta a fa akkor már csiszolgathatod, lejön egy kis réteg a felületéből de alatta ott az átitatott fa, én még festőt nem láttam kromofággal dolgozni soha, inkább nem kockáztatnék egy komplett ajtócserét.
2011. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. Csak azért akarom leszedni a festéket, mert pattogzik, s mert elég sárgás lett 10 év alatt, s szeretném ismét fehérként látni:)
2011. márc. 21. 19:55
 10/12 anonim ***** válasza:
a kromofág inkább fémre való.
2011. márc. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!