Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen elektródát vegyek a...

Milyen elektródát vegyek a hegesztő trafómhoz?

Figyelt kérdés
Milyen való hozzá? Ilyesmi a gép: [link]
2011. márc. 15. 20:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
19%

Igazából szinte mindegy, attól függ hány Volton használod..


220 -on én 2mm -t és 2,5 -öst szoktam használni anno.

2011. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Esetleg valami konkrét típust tudnál mondani?
2011. márc. 15. 20:48
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért azt mindenképpen közöld a vásárláskor, hogy neked hegesztőtrafóhoz kell (váltóáramú, mert az egyenáramút még tán begyújtani sem tudnád akkora a különbség a bevonatban).

Ha nem túl vastag a hegeszteni való én a 2mm-est használom, meg van azért 1.5-ös is vékonyabb munkához, ott olykor már csak "mártogatni" lehet. Persze van 2.5-esem is...

2011. márc. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg jobb lesz ha megkérdezem az osztályostól, bár kitudja kit raktak oda :D. Köszönöm.
2011. márc. 15. 21:53
 5/14 anonim ***** válasza:

Régen, amikor a hazai pálcák gyengébbek voltak, ha tudtam (akkor csak) "szerezni", jók voltak a Böhler-Fox és Fox-Eti pálcák, azokkal álom volt hegeszteni.

Bénáztam az elején rendesen, és egyszer dinamóval (egyenáramú gép) próbáltam, az csoda volt, hogy hogy ment vele...

2011. márc. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha jól látom ez a trafó max 150A tud adni és ahogy ezeket a gépeket ismerem az is csak rövid ideig, de otthoni barkácsoláshoz teljessen megfelelnek. Ha pálcát veszel kérjél ESAB OK 4616-os pálcát a régi RE 21 megfelelője rutilos bevonattal váltóáramra készült.Ehhez a trafóhoz max 2.5mm-es kell de vékonyabb lemezhez elég a 2-es is.
2011. márc. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó , most jöttem haza pont ilyet vettem (46-16 2,5mm) . Láttam rá volt írva hogy jó váltóáramra, megnyugodtam akkor hogy tényleg jót vettem. köszönöm mindenkinek a segítséget!
2011. márc. 16. 09:36
 8/14 A kérdező kommentje:
Hú hát nem könnyű, mire befejezem nem marad semmi a munka darabból. :D
2011. márc. 16. 14:40
 9/14 anonim ***** válasza:

Aha.. Nem baj (nem gúnyolódok!). Itt aztán igaz, hogy gyakorlat teszi a mestert.

Erre mondtam: vékony anyag, 1,5 pálca "mártogatva".

Ha folyamatosan haladnék, 2-3-5 centi után elolvad az anyag, mondjuk 1 centinként megállok, várok 2-3 másodpercet, megint 1 centi stb.

Menni fog!

2011. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem az anyaggal van a legnagyobb baj inkább azzal, hogy sokszor csak az egyik oldal hegesztődik meg, magyarul nem hegesztődik össze a két anyag. Nem baj gyakorolok, és veszek még elektródákat. Elég gyorsan fogy.
2011. márc. 16. 21:42
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!