Érdemes és lehet-e ugy lecsempézni a fürdőszobát, hogy a régi csempét nem verem le, hanem ráragasztom a régi csempére?
Mindenképpen ellenőrizd le egy vízmérték segítségével, hogy elég sík-e a felület, aztán kopogtatással, hogy mennyire szilárdan áll a falon a régi csempe (minnéltompább hangot ad, annál szilárdabb). Vannak erre alkalmas anyagok, álltalában előre bekevert krémszerű formában, vödrös kivitelben lehet kapni. Menj el egy szaküzletbe (én a Mapeit javaslom [link] és ott a pontos négyzetméter ismeretében megmondják neked, hogy milyen és mennyi anyagra van szükséged. Figyelj oda, hogy zuhany falnál feltétlenül használj vízzáró réteget (szintén árul a Mapei) és vízzáró fugát. Sok későbbi problémától megóvod magad (ázás, salétromosodás). Nem a legolcsóbb anyag amit ajánlottam, de, ha szilárd a csempéd és nem kell leverni, elhordani a sittet, akkor így jobban jösz ki. Érdemes minőségi anyagot használni, a fürdőszoba felújítás hosszútávú befektetés!
Jó munkát kívánok!
Az előzőnek igaza van. Az anyagot tapadóhídnak hívják és az a lényege,hogy felmarja az előző csempe felszínét, hogy tapadjon rá a ragasztó.
Ilyenkor azonban mindig csakis kizárólag flexragasztót kell használni, hiszen az bírja legjobban az anyagok mozgását.Számolni kell továbbá a szintkülönbségekkel majd, ilyenkor szokott előfordulni, hogy nem nyílik az ajtó, vagy nem passzol valami attól a plussz 1 cm-től.
Csak és hibátlan csempére és padlólapra lehet ragasztani új burkolatot, ha nem vagytok biztosak benne, mi van a régi csempe alatt, vagy netán már nagyon régi, akkor inkább verjétek le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!