Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pincét építek, mi a leggyorsab...

Pincét építek, mi a leggyorsabb legpraktikusabb anyag hozzá a betonon kívül?

Figyelt kérdés

A beton túl rideg és a pincét szigetelni is kell.

Kicsit jobb hő és vízszigetelőt keresek és kellemesebb hatású anyagot.

Köszi


2010. dec. 6. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos az, hogy a beton rideg az egy dolog hiszen nem is hajlik:D

Sztem te hideget akartál írni.

Van sokféle megoldás.DE

Beton vízzáró, lehető legolcsóbb, szilárdsága megfelelő, stb.

Ha nem műhelyt hanem valami konfortosabb pincét szeretnél pl borozó, társasági részt következő ötletem van.

tégla fal, régi téglából, hogy rusztikus legyen, néhány régi címeres, pecsétes téglával kiegészítve.Mögé pedig beton a vízzárás és a szilárdság miatt.ha nem homokos a talaj akkor még 2 réteg bitugél szigetelés és pápá talajvíz...

ha fűteni is szeretnéd akkor az xps nikecell érdemes sztem mert az lépéálló, de marha drága.

amúgy egy jó pincében a 8 14 fok az állandó télen és nyáron.

ha bővebben leírod mire szeretnéd használni lehet még tudok segíteni.

2010. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

bővebben: szeretnék egy házat építeni a föld alá a domboldalba.

Nem föld házat feszített betonhálós szerkezettel, hanem egy függőleges falakkal rendelkező, földel borított komfortos pincét melyben majd lakhatom.

Segítséget előre is köszi

2010. dec. 6. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez így már bonyolultab ha lakni is akarsz benne.

Nem tudom, hogy a prokonceptet ismered e...az megoldja a zsaluzás és a hőszigetelés gondját-meleg falat biztosít de eléggé drága, vízszigetelésről pedig ugyan úgy gondoskodni kell, bár nem tudom föld alá ajánlják e...még nem hallottam róla.

Olyanba mint ytong vagy csak szimpla tégla szerintem nem érdemes gondolkodni mert az ytong nedvszívó eléggé a téglát meg pillérezni kell és az a lakáson belül hülyén néz ki szerintem.

tartószerkezetként/teherelosztóként betont ajánlanám mindenképpen, aztán belülről akár éltéglafal a jobb hőérzet miatt estleg a beton és a tégla közt hőszigeteléssel vagy csak szimplán vakolat, de a nyíró irányú földnyomással mindenképpen számolni/számítani kell.

Háőt túl sokat nem tudtam hozzátenni de remélem valamit segített.

2010. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia.


Köszi már így is sokat segítettél.

Ma beszéltem a statikussal és lesznek pillérek, közé kerámia a béléstesteket javasol.

Majd meglátjuk, még tájékozódom.

2010. dec. 7. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!