Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egyszerű felsőmaró géppel...

Egyszerű felsőmaró géppel lehet alumíniumba és vasba nagyméretű lyukat marni? Lehet hozzá olyan fejet kapni? Elég pontos 1enne pl. csapágyhoz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 27. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elképzelni.

Rendszeresen járok egy haveromhoz egy nagy villanyszerelő céghez.Ott láttam,koronafúróval nagyobb/20-80 mm/lyukakat fúrnak a kábelek tömszelencéinek.Ezt nagyon lassan fúrják.

Ha a felsőmaró fordulatszámát teljesen lecsökkented,elfogy az erő,ami ehhez kell,viszont még mindig magas lesz a fordulat egy nagyobb furathoz.

A koronafúró(k) közepében van egy hagyományos 5-6 mm-s fúrószár,ami központosít,de kb. fél cm-rel mélyebben halad.

Végezetül a pontosságot is aggályosnak tartom.Egy csapágynak század-milliméteres pontosságú illesztés kel/lene/,szerintem ezt az általad írt módon nem lehetséges.

2010. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aluba lehet marni de elég ragya és nem csapágy méret.ahhoz furatkiszedő kell,vagy valamilyen szerszám gép.
2010. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

FAIPARI felsőmaróval..NEEEE !

Csúnya baleset is lehet belőle!! Ezt lassú fordulaton kell fúrni azaz marni,.. nagy nyomatékkal rendelkező marógéppel,és kőkeményen le kell fogatni.

Vidd el egy szerszámkészítő műhelybe, (esztergályoshoz/maróshoz) a munkadaraboddal, és egy méretekkel jelölt rajzzal az elképzeléseidnek megfelelően.

2010. nov. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!