Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Makita BDF451RFE 18 v olyasmi...

Makita BDF451RFE 18 v olyasmi gondom van, hogy szorul a motorja . Az mitől lehet és mit lehet csinálni? Hamar le szívja az akut

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 21:27
 1/5 anonim válasza:
mivan??? XD az mi? mind1 am mer a használati útmutatón biztos van valami ha más nem egy holnap amin rajtavan de am írd be azt a valamit a google-ba és biztos kihoz valamit...
2010. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Először is tudnom kellene, hogy mennyi idős a szerszám, továbbá, hogy mire és milyen gyakorisággal használod.Pár szót azért írok, mert lehet, hogy később nem találom meg a kérdést, ugyanis az akvarisztikához raktad.:D Nos az aksik teljesítménye folyamatosan csökken, ha rendszeresen használod 2-3 évente cserélni is kell ( márkafüggő ).Ha túlságosan leterheled, vagy folyamatosan használod,megkophatnak idővel a csapágyak ill a fogaskerekek, ezeket csak cserével lehet javítani.Kopás és szorulást okozhat a kenőanyag hiánya is, ill , ha túl sok por kerül a gépbe, néha tisztítani is kellene.Sajnos néha nagyon gagyi motorokat raknak ezekbe a kis gépekbe, mondjuk a makita nem rossz márka, de ez sem ipari használatra való.Gyakori hiba, hogy lötyög a tokmány, mert kikopott a fogaskerékház, ezt perselyezéssel lehet javítani.Nem mondom, hogy nálad ezek a hibák vannak, csak felsoroltam a lehetséges okokat, valószínűleg el kell vinned szerelőhöz.Ha nem értesz hozzá, szerintem a tisztítást és a kenést is bízd szakemberre.
2010. nov. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szét szettem az aksis gépet és a motor részt ki húztam a váltó részből , és aszt néztem hogy szorul , arra gondolta, hogy a tekercs és a külső mágnes közé teszek műszer olajat !! (( a gépet kitakarítotam , 2-3 éves gép, gyakran használták ács munkára , nem rég került hozzám!!
2010. nov. 19. 21:05
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Ne tegyél olajat a motorba, nem a forgórész szorul, hanem valószínűleg a csapágy.Azokat kellene megtisztítani és megnézni mennyire kopottak.Ha nagyon megkopott, akkor a forgórészt magához rántja a mágnes és ez okozhat szorulást.Ha szerencséd van akkor csak koszos.Ezek önkenő csapágyak, nem kell kenőanyagot használni, csak megtisztítod és kész.
2010. nov. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké köszi az infót !!
2010. nov. 21. 17:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!