Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A kenyérpirító mozgórésze nem...

A kenyérpirító mozgórésze nem marad lent, lenyomás után visszaugrik, mi lehet az oka? Hogyan tudnám megjavítani?

Figyelt kérdés
(Szervizbe nem vinném, mert nem érné meg. Amúgy van némi gyakorlatom elektromos kütyük javításában.)
2010. nov. 14. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Állítsd be az időzítőjét egy adott percig, úgy nem ugrik vissza.
2010. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tele van morzsaval kenyer darabokkal. Razd jol ki, allitsd be egy bizonyos idore,/szinre, hatha igy lent marad.
2010. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tettél bele kenyeret?
2010. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy szuper-igénytelen darabról van szó, úgyhogy nincs rajta még szabályozógomb sem. (Valami 2000 Ft körül volt a Penny M.-ben.)

Többször szétszedtem már, így elég tiszta is lett időközben. :)

Kenyérrel és kenyér nélkül is hasonlóan viselkedik: változó mértékben, de mindig túl rövid ideig marad úgy, ahogy pedig 1-2 percig kellene.

Gondolom, talán a behúzó tekercs? De valamennyire azért működik, ez benne a furcsa. Tehát nem tűnik szakadtnak. (Tudom, mérjem ki.)

2010. nov. 14. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ilyent még nem láttam, hogy nincs rajta semmi állítási lehetőség, de nem ez a lényeg. Volt hasonló problémám csak az egyáltalán nem tartotta meg mert az elektromágnes tetején volt egy kis szennyeződés, kis pucolás után működött. Különben ezek legalábbis az olcsóbbak biztosan nem időre kapcsolnak hanem hőfokra szerintem a tiedben egy egyszerű bimetál állítás nélküli hőkioldó van ott keresd a problémát !
2010. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sheriffkoma ***** válasza:
100%

Elektromágnes tartja lent, ami akkor kapcsol be, ha lenyomtad a kart. A melegedés hatására gyengül az ereje, egyszer csak kisebb lesz, mint a rugóerő és elereszti. Ekkor megszakad az áramkör és kikapcsol a fűtőszál és az elektromágnes is.


Ha egyáltalán nem marad lent, akkor valszeg szakadt az áramkör valahol. Ekkor lent tartva a kart sem melegszik a fűtőszál.


Ha melegszik, de nem, vagy nagyon rövid ideig marad lent, akkor vagy a rugó túl erős, vagy az elektromágnes túl gyenge, pl. koszos és nem tud elég közel menni hozzá a vas. Tisztítás, áram útjának feltérképezése, kimérés.


Én amit javítottam, annál a fűtőszál volt szakadt, így már nem jutott áram az elektromágnesbe sem, mivel sorba voltak kötve. A fűtőszálat forrasztani nem lehet, de csőszegeccsel összebarkácsolni igen.

2010. nov. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Keletföld válasza:

A legtöbb elektromos kenyérpiritó időzítő-elektronikájának vezérlő áramát a fűtőszál megcsapolásából kapja. Azaz - a 220V-ra méretezett fűtőszál meg van osztva 2 részre. Van egy nagyon sok, és van egy kevesebb. Többnyire pont a leosztásnál szokott kiégni az összefogó szegecs, avagy ott szakad meg a huzal. A vezérlés nagyjából kb. 8-12 voltot kap, amit aztán diódákkal egyenirányítanak, és elektrolit kondenzátorokkal szűrnek, továbbá az vezérli az időzítővel benntartott elektromágnest (és véle a sütőkocsit) a kellő és beállított ideig.

Ha nem marad lenn a kocsi, többnyire egyértelmű, hogy nem kap tápfeszt.

2022. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, az én kenyérpirítóm azóta már a Nirvánában piheni ki a kenyérpirítólét fáradalmait, de biztos vagyok benne, hogy a következőhöz (illetve másoknak) még jól fognak jönni a fenti tippek, leírások!
2022. nov. 10. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!