Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen sarokszelepet vegyek?

Milyen sarokszelepet vegyek?

Figyelt kérdés

Jó minűségű sarokszelepet szeretnék venni. Az ár bizonyos keretek között nem számít (mondjuk 20-30k még belefér, ha van értelme)

Ariston Velis bojlerhez kell, hideg víz oldalra.

Jelenleg Schell sarokszelep van beépítve, soha nem volt elzárva, de most vízkőtlenítés közben kiderült, hogy elzárt állapotban nem is csak picit csöpög, hanem folyamatosan folyik a belőle a víz...

Ezeknek a mérete megegyezik a mosógép sarokszelepekkel? Vagy mire kell figyelni?

Légyszíves ajánljatok pontos típust.

Rendes vízszerelő fogja beépíteni, de én szeretném megvenni, mert azok csak hoznak valami vackot vagy leugranak a boltba és megveszik amit épp kapnak. (Tapasztalat, bár nem sarokszeleppel)


Illetve létezik olyan sarokszelep (a meleg oldalra) amin a tervezett víz iránya fordított? A bojler szerelő mondta, hgoy a normás sarokszelepek tönkremennek, mert azok arra valók, hogy a falból kifelé jön a víz.

2 bojler van, így az egyik kizárásához jó lenne a meleg víz oldalt is zárhatóvá tenni.



tegnap 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Sarok Golyósszelepet vegyèl
tegnap 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na, ezt is pont említette a bojler szerelő, hogy a golyóssal pedig az a baj, hogy kicsi az áteresztő képessége. Tudsz olyan típust, aminek nem kicsi?
tegnap 15:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Bojlerhez bőven elegendő.A bojlerbe való víz beáramlást a melegvíz csappal szabályzod .
tegnap 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De melegvíz csapból van 7... (zuhany, kád, mosdó, konyhai mosogató, stb...) ha mindet (de akár csak párat egyszerre) megnyitom, az tuti több, mint amit amit a cső keresztmetszete tudna... tehát a lényeg, hogy ne a csap legyen a szűk keresztmetszet.
tegnap 16:13
 5/10 A kérdező kommentje:
* ne a sarokszelep legyn a szűk keresztmetszet
tegnap 16:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindegyik sarokszelep ócska műanyag szar.

Már sokat próbáltam.

Akár golyós, akár szelep.

tegnap 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon megnyugtató :D


Esetleg erről mi a véleményetek?

[link]


Amúgy ahogy látom az árban is káosz van, mert pontosan ugyanaz (nem e fenti) a Gröhe sarokszelep OBI-ban 27k, webshopban 14k... És kb ugyanaz más színben (összehasonlítottam a gröhe webolalán a specification sheetet, ami a drágább "sunset" színűnél szerepel az az olcsóbb chrome színűnél is) 2750 Ft... én ezt nem értem.. tényleg semmivel nem jobb a 17-27k-s mint a 3k-s, csak más színű?


Itt a 2 típus, megnézhetitek, hogy az olcsóbb ugyanazt tudja mitn a drágább...

[link]

[link]


Általánosságban mi a véleményetek a Gröhe márkáról? Nekem van ilyen csaptalepem, azzal nincs gond... vagy milyen márkát ajánlotok?

tegnap 18:45
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocs, az első Hansgrohe.

Melyik a jobb, a Grohe vagy a Hansgrohe? :)


Amúgy most nekem ez kezd szimpi lenni, olcsó, 5 év gari... De ha tudtok drágábbat, győzzetek meg... tényleg az a gond, hogy semmi plusz pozitívat nem találtam a drágákban...

[link]

tegnap 19:08
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
Grohe +1
ma 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 menta34 ***** válasza:
Nincs örök életű megoldás. Legtovább az eredeti mofém kék karos golyóscsap bírja. Vedd a Grohe-t, egy darabig jó lesz :)
ma 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!