Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet e beépített wc tartállya...

Lehet e beépített wc tartállyal álló, hátsó kifolyású wc csészét használni?

Figyelt kérdés
A felújítás majdnem végére értünk, sajnos akadt egy váratlan kiadás, ami miatt most nem tudunk új, függesztett wc csészét venni. Lenne egy, a felújítás előtt beépített álló, hátsó kifolyású wc. Azt lehet e beépített wc tartályról használni álló wct?Azért gondoltam erre, mert vannak olyan wc tartályok, amik falba építettek de hagyományos álló wchez valóak. A szennyvizet pedig egy flexibilis wc bekötővel kötnénk be a tartály szennycsövébe. Pár hónapos ideiglenes megoldás lenne csak.
tegnap 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

A függesztett vécécsésze nem is lehet másmilyen, csak hátsó kifolyású, hiszen csak a falhoz kapcsolódik.

A tartálynak nincsen szennycsöve, ezt nem értem. A vécéből a szennyvizet közvetlen a csatornába kötöd bele.

Szerintem itt kavarodás van.Az a szennycső ami a beépített rendszernél van az a csatornába köthető be, nincs kapcsolata a tartállyal azon kívül, hogy van egy tartóállvány amin ez is rajta van.

Mit szeretnél valójában? Ha fali vécéd lesz akkor az hátsó kifolyású kell legyen. A magasságkülönbség a kérdés ami az álló csésze szennyvíz kifolyója és a fali csésze magassága között van esetleg?

tegnap 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezért gondoltam flexi bekötőcsőre: [link]

Igen, nem a tartály szennycsöve, ezt bénán írtam.

tegnap 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Valójában mindegy, utána is ehhez hasonló a cső ami megy tovább. A gond akkor lehet ha elakad a szennyvíz - a kaka meg a papír - mert nem lefelé menne a szennyvíz a csőben. Ez lehet, hogy túl sok.

Vagy lehet, hogy megint nekem nem világos. A fali csatlakozást szeretnéd megtartani és ahhoz ezzel kötni az álló csészét? Arra nem hiszem, hogy jó lenne, hiszen a vécécsésze a befolyó rész miatt a falig kell érjen eleve. Nem fér oda még egy ilyen elem.

Ehhez nyitva kellene hagyni a falat a vécé mögött és a tartályhoz rakott csatlakozó helyett ezzel lehetne bekötni a szennyvíz csőbe - aztán később befejezni amikor már meg van a fali csésze.

De megnézted a magasságokat? Nem ugyanaz? Amikor építkeztünk akkor a vizesek vették meg a tartályt - beépített van nekünk is - és választhattunk volna álló csészét is ha akarunk. Bocs ha esetleg az jött volna le a kérdésemből, hogy szakember vagyok, nem vagyok, csak érdekelt a kérdésed meg érdekelnek a technikai megoldások amivel hasonló problémákat lehet megoldani.

A lényeg, hogy mi a két hátsó kifolyás magassága, az álló csészéje meg a tartály csatlakozójáé? A kettő közti kicsi különbséget kellene áthidalni nagyon kis távolsággal. Ez csak akkor lehet ha a fali alacsonyabban van mint az álló ha nincsenek egy magasságban. felfelé nem fog menni a szennyvíz a vécéből.

tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már beszerelt leburkolt függesztett wc tartály, ezt szeretnénk ideiglenesen álló hátsó kifolyású wc csészével használni.
tegnap 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor már csak az a kérdés, hogy melyik milyen magasságban van. Az álló csésze kifolyója és a fali bekötő között milyen a magasság különbség, van-e. Meg hogy az álló csészét milyen messze tudod a faltól elhelyezni.

Ha a falhoz kell tolni teljesen akkor azt a pár mm-t tudod kihasználni az átkötésre, ha viszont a víz bekötésénél és a kifolyásnál is használsz csövet akkor lehet távolabbra is állítva.

tegnap 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem kell teljesen a falra tolni aranylag tágas a helyiség
tegnap 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Nem erről van szó. A vécécsésze bekötésénél a befolyó víznek a bekötése fogja a falhoz szorítani a vécét. hacsak nem teszel oda is valami toldalékot.
tegnap 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!