1. A Lakkbenzin és a Háztartási hígító az ugyan az? Ha nem, mégis miben különbözik?
Mit értesz "Háztartási hígító" alatt?
Itt van 4 link amin meg lehet nézni 2 lakkbenzin és 2 "hígító" biztonsági adatlapját és abban az összetételüket.
A lakkbenzin alapvetően olyan párlatkeverékből áll ami a leginkább a repülőgépek üzemanyagára, a petróleumra hasonlít. Az elsőben 90% van ebből és 10% izopropil alkohol, a másodikban a petróleum párlat még több és mellé propanol, n-butil-alkohol és izobutanol van keverve.
A másik két adatlapon a "hígítókban" az elsőben 90% felett van "nehézbenzin", ami megint egy olyan keverék ami hasonlít az autók benzinére meg a repülőgép hajtóanyagra is - a kettő közötti átmenetet jelenti javarészt, és mellé van téve kevés propanol és terpentin olaj. Az utolsón meg Nitrohígító van ami teljesen más összetételt jelent. A két nagy összetevője ecetsav-etil-észter és aceton, kb. 15-20%-ban megint az előző "nehézbenzinhez" hasonló, de vegyesebb szénhidrogén keverék és minimális mennyiségekben még többféle szerves vegyület.
A lényeg: nem, nem azonos az összetételük, minden terméknek más. Lehet, hogy a lényegét tekintve hasonló (akár azonos is lehet) és csak pár %-ban van benne más, de lehet, hogy teljesen más anyagokat tartalmaz.
Ha ennél pontosabban kell tudnod akkor írd be a keresőbe a termék pontos nevét és mellé, hogy "biztonsági adatlap"! Utána ha megnyitod akkor lemész a 2. vagy 3. oldalra ahol meg tudod nézni a "Összetétel vagy az összetevőkre vonatkozó adatok" részben, hogy mi van benne pontosa. A táblázat egyik oszlopában az is látható, hogy ez az anyag hány %-a, csak >1% (kevesebb, mint 1 százalék) vagy akár 90%.
Háztartási hígítónak nevezünk mindenféle hígítót, amit kis kiszerelésben, szabadforgalmú árusításban lehet megvenni.
A háztartási hígítók közé tartozik a lakkbenzin is.
Amúgy a gyártókra van bízva, hogy milyen kereskedelmi elnevezést adnak a terméküknek. A lényeg, hogy fel legyen tüntetve a csomagoláson, hogy miből vannak. Tehát lehet pl. háztartási lakkbenzin hígító néven is árulni.
Minden festéknek a csomagolásán fel van tüntetve, hogy milyen féle hígítókkal lehet hígítani. Legalábbis, amiket én eddig láttam. Ha esetleg még sincs rajta valamin, akkor pedig rákeresel a termékre a neten, és ott egész biztosan megtalálod, mivel hígítható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!