Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért kell takarítani a...

Miért kell takarítani a fűkaszát, láncfűrészt, fűnyírót, stb?

Figyelt kérdés
Én sosem takarítom őket, mégis tökéletesen működnek. Fűkaszám 11 éves, sosem volt javítva. Láncfűrészem 16 éves, csak a gyertyát kellett cserélnem. Persze a karbantartásokat megcsinálom, pl. Legszűrő tisztítás, hajtás zsírzás. De a fűkaszát még sosem mostam le.
aug. 11. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Mert amit nem ápolsz, idő előtt tünkremegy.
aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Igényesség, állagmegóvás, korróziógátlás, élettartam növelés.
aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

A fűnyírót illik kitakarítani több okból is. Az egyik hogy a benne maradt fű darálék alarr rohadni fog a lemez, el fog rozsdásodni. A rohadó gazpép nagyon büdös. Illetve a vastag lerakódások miatt nem olyan a légáramlás mint amit kitaláltak neki, így fűgyűjtőzéskor nem biztos hogy mindent rendesen összeszív. Nagyobb gaz esetén pedig nem fog mindent levágni egy menetben.

A fűkaszánál a szöghajtánál érdemes néha megnézni hogy nem gyűrte-e be a gazt, koszt, stb a tengelyhez, mert ez tönkre teheti a szimmeringet. Érdemes onnan is kitakarítani a retket.

Lánvfűrésznél nem hiszem el hogy nem takarítottad ki a fűrészport... kamuzós csávó vagy te!

aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Lánvfűrésznél nem hiszem el hogy nem takarítottad ki a fűrészport"


Sosem takarítottam, magát takarítja közben!

aug. 12. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Csoda egy fűrészed van neked!

Milyen tipus?

aug. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fűnyíróban benne hagynám ami lerakódik az aljában körben, a kés sem tudna forogni egy idő után.
aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szomszédomnak éppen úgy ment tönkre az elektromos fűnyírója hogy sohasem takarította ki a nyirkos, sáros füvet és állás után berohadt a tengelycsapágy, fékszerkezet. A napokban mondja hogy nem tudja miért veszi olyan lassan a fordulatot tavasz óta és mostanában már égett szagot is érez..
aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!