Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ragasztó eltávolítása papírról...

Ragasztó eltávolítása papírról. Hogyan, mivel?

Figyelt kérdés
Adott egy könyv, aminek gerincére korábban valamilyen szövetanyagot ragasztottak, hogy mivel azt nem tudom, valami folyékony ragasztó lehetett. Ezt milyen oldószerrel szedhetem le?

júl. 25. 21:23
 1/5 anonim válasza:
74%

Esetleg próbáld meg újraköttetni valahol.

Nekem ez jutott eszembe.

júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Éles orvosi szikével lehet lekaparni.
júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz, hogy tudjuk, mi oldja, tudni kellene, milyen ragasztó volt. Esetleg körömlakklemosóval vagy lakkbenzinnel lehet próbálkozni, de ha lakkozott (fényes) a könyvborító, akkor azt is oldani fogja. Illetve hát óvatosan, mert ugye bármilyen nedvességtől hullámos lesz a papír.
júl. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem a borítón van, ugyanis az nincs. A sima könyvlapon van
júl. 26. 07:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy normális könyvkötészeti eljárás akkor. A könyvlapokat összefűzik vagy tűzik, mint több kis irkafüzetet, majd ezeket egy textil csíkra ragasztják és úgy ragasztják bele a könyvborítóba. Ha leszeded ezt a textilt, akkor szétesik a könyv ezekre az oldalpárba rendezett kis kötegekre. Vagy teljesen lapokra, mert olyan is van, ami csak élében ragasztott. Klasszikusan enyvvel szokták ragasztani. Azt tudtommal oldani nem igazán lehet a papír sérülése nélkül (melegítés, víz, azt hiszem). Ha csak a borítója hiányzik, akkor tényleg vidd el egy könyvkötőhöz. Vagy esetleg nézd meg a youtube-on, biztos találsz valami tutorialt, hogyan kell újrakötni házilag.
júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!