Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a legjobb fa összekötési...

Mi a legjobb fa összekötési mód toldásra, ha nyomás fog helyeződni rá felülről, és szét tud csúszni?

Figyelt kérdés

[link]


Itt kb lerajzoltam, hogy mire gondoltam. A vonal lenne a két rész vége, ahol toldva van. A fa vízszintesen fog feküdni alulról végig megtámasztva. Ragasztó és csavarok nélküli megoldást keresnék. Köszönöm!


júl. 19. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Alátámasztás, mivel lefele nyomod,(hajlik a fa) ès nem szèt húzod. A szètcsúszás az másik erő, de itt olyan nincsen a rajz szerint.

Ugyanakkor teljes szerkezetet terveznek, mert az erők több irányúak.

júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még egy fogazott fa kötést is ragasztanak.
júl. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha végig alá van támasztva, akkor hogy tud szétcsúszni? Gyenge az alátamasztás? Mert akkor az nem alátámasztás.
júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Masni, vagy halfarok, pillangó, nem tudom a nevèt. Ilyesmi
júl. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as alá van támasztva. A vége nincs támasztva szóval abba az irányba nincs megfogva a mozgás.
júl. 19. 09:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az ötleteket!
júl. 19. 09:06
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Méretek hiányában csak általános ötleteket tudok írni. Nagyjából tengelyirányban átfúrni majd átmenő menetes szárral, a két végén alátét+ anyagcsavarral rögzíteni. Vagy pl. megfelelő méretű laposvas darabokat besüllyeszteni, azokat csavarral rögzíteni a fához. A bonyolultabb, nagyobb szakértelmet kívánó ácsolásos megoldásnál fából kialakítani a végei felé szélesedő keményfa "inlay-t" (fogászati mintára), amit be lehet süllyeszteni az összeillesztett két gerendába.
júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Noren1989 ***** válasza:
67%

Egész nap kerestem...



[link]


Szóval ezt hasznàljàk hajók gerincének toldàsànàl is. Valszeg eléggé strapabíró.


Kézifűrész,gyalu, amit egy àtlag japó àcs hasznàl hozzà.

júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyon sokat segítettetek!
júl. 19. 19:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!