Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megszakadt a nyolcas menet...

Megszakadt a nyolcas menet egy tengelyben "elnyalódott" a csavar is, Nem tudom megfúrni tizes menetre, mert nem engedi, mert vékony a tengely "fala" Hogyan kellene megoldani ez helyzetet?

Figyelt kérdés

jún. 25. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Menetjavítóval
jún. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ilyen kell nekem?


Csak be kell tekerni, kis fogóval, vagy be kell ragasztani?


[link]

jún. 25. 09:24
 3/6 anonim ***** válasza:

A menetjavító nem sokat segít ha a menet elszakadt, mellesleg csak akkor rendeld meg a linkelt árut, ha ráérsz, mert gyanítom hogy nincs raktáron és egy hónap mire kihozzák.

Nem tudom, milyen bonyolultságú a tengely, ha néhány óra alatt elkészíthető, érdemes újraesztergálni, sőt még azt is mondom hogy masszívabbra mint a régi.

Ha nagy bonyolultságú a tengely, pl. mezőgazdasági gép egy alkatrésze, akkor tovább kell gondolkodni, mert sokféle megoldás lehetséges. Ehhez viszont látni kéne a tengelyt hogy néz ki, hol van csapágyazva, hova kapcsolódik, és persze hogy a menetes furat milyen célt is szolgáll a tengely véglapján.

Szoktak pl. olyat is csinálni, hogy a tengely végét levágják, és egy újabb csavarkötéssel a hiányzó részt pótolják - először nagyolóesztergálás, majd rögzítés után két csúcs között a radiális ütés csökkentésére, esetleg még hegesztve is.

jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Behegeszted a lyukat, lekoszorulod simara, es uj lyukat fursz bele.
jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 Azzal önmagában semmit nem érsz, mert az csak a menetjavító, de így néz ki a teljes javítókészlet

[link]

jún. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hegesztésbe szerintem nem fog tudni belefúrni mert ott keményebb az anyag, vagy a menetfúró beletörik, legalábbis ha alap gyorsacél szerszámokról beszélünk.
jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!