Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jól látom, hogy hegesztés...

Jól látom, hogy hegesztés nélkül is össze tudok rakni egy kisebb bódét?

Figyelt kérdés

Kellene egy tároló, de nem tudok hegeszteni, viszont láttam, hogy vannak sarokelemek, amikkel tudom csatlakoztatni a szelvényeket.


Ezek mennyire életképes dolgok?


jún. 15. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hegesztett kötés nagy előnye hogy merev szerkezet hozható létre olcsón és gyorsan. A sarokelem nem tudom hogy fémszerkezethez hogy néz ki, én csak olyanról tudok, amely faszerkezethez való.

Ahhoz, hogy csavarkötésekkel ugyanolyan merev szerkezetet hozz létre mint hegesztéssel, sokkal több vasanyagra van szükség, bonyolultabb a konstrukció, és munkaigényesebb.

Miért nem csinálod amúgy fából vagy téglából?

Nagyon drágák lettek azok a lemezek és panelek, amelyek pl. egy zártszelvényvázas garázs burkolására alkalmas. A CK lapok és OSB lapok is igen drágák lettek. Én is emiatt már utoljára bontott téglából csináltam fészert.

jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni készen, olcsóbb, mintha te csinálnád.
jún. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet venni készen. Ami olcsóbb mintha te csinálnád az egy nagy határ szar. Gyenge anyagminőség, gyalázatos méretpontosság.

Amiben benne van az anyag az megkétszer annyiba kerül mint ha te csinálnád.

jún. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olcsóbb és gyorsabb lenne odahívni valakit, aki összehegeszti. Előtte odakészítesz neki mindent, közben meg segítesz neki.

Csavarozni is lehet, akár jó is lehet a szerkezet, de rengeteg munka mire mindent kifúrkálsz.

jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!