Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Festéksprayből hány bar-ral...

Festéksprayből hány bar-ral jön ki a festék?

Figyelt kérdés
máj. 28. 22:13
 1/5 47. ***** válasza:
74%
0.68
máj. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Változik.

Amikor tele van akkor az adott termékben a nyomás ismert a gyártó számára, hiszen ők töltötték bele a festéket és a hajtógázt is az általuk meghatározott mennyiségeben. Ez a nyomásérték azonban nincs feltüntetve a biztonsági adatlapon sem - legalábbis kerestem egy példát és abban helye sincsen az adatnak:

[link]

De ezzel nem tudsz számolni sem, mert egy a gyártáskori hőmérsékleten érvényes adat és teli palacknál. Amint elkezded kiengedni a festéket, a nyomás belül lecsökken, ezzel változik a kiáramlás is. Ahogy ha lehűl vagy felmelegszik a festék, azzal megváltozik a belső nyomás is. Ha hűl akkor csökken, ha melegszik akkor meg nő. Ezért is tilos tűzbe dobni még azt a palackot is amiről azt gondolod, hogy kiürült, mert rendkívül meg tud nőni benne a nyomás ha felmelegszik.

Ha konkrétan kell valamihez akkor kérdezz rá egy gyártónál!

máj. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

#1 Vicces, főleg mert a légköri nyomás 1 bar és az annál kisebb nyomás nem kinyomja a festéket hanem beszívja a levegőt a palackba. :)

De jogos, volt, hogy hasonló kérdésnél családban én is bedobtam egy random számot, aztán vártam elhiszi-e az illető vagy sem.

máj. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
148,13 bar nyomással.
jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
#3 Az a vicces amikor valaki a környezeti nyomást is bele akarja számolni! Ezen az elven az autógumit is 1 bar-ral magasabbra kell fújni? :)
júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!