Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » FK140 totya kazánajtót mivel...

Gungasam kérdése:

FK140 totya kazánajtót mivel tömíthetném még?? 300x300 mm-es ajtó hőszigetelő lap való hozzá. Sajnos amikor hamar eltöredezik dől a füst az ajtó felső szélén. Kettő darabból áll, netkazán bolt árusítja.. Nem igazán tömít.Szar.

Figyelt kérdés
Az eredeti, a kazánnal vásárolt tömítés nem is tömítésként van feltüntetve és nagyon hamar tönkrement. Foszlós préselmény , ócska, mechanikai szilárdsága nulla. Csoda ha egészben beszerelhető. A kazánajtó belső oldalán nincsen olyan vájat, horony , mélyedés amely megtartaná (beleszoríthatnék) azbesztzsinórt. Marad az, hogy odaragasztom. Felvetődött az a megoldás, hogy a TEMU webáruházhalmazban kínálnak üvegszálas fonott csövet. Vennék kb. 14mm átmérőjűt és beletöltenék vékony azbesztzsinórt kettőt. Így nyolcas forma keresztmetszetű lenne. Egy ilyen idomú "kompozit" zsinórt már körben meg tudnék fogatni az ajtó belső vaslemezével , mint egy szalagot. Kérdés az is, mennyire bírja a hőt az üvegfonat?

#Füst tömítése
febr. 23. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezzel probálkoznék .

febr. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1#-nek. És rá is faragnál. Mint megírtam nincs olyan felületi kiképzése az ajtó belső oldalának ami megtartaná. Vettem olyan zsinórt még tavaly , kidobott pénz lett. Az ajtó belsejében egy nagy vaslap van amelynek a széle alá lehetne szorítani lapos tömítő szalagot.Sajnos ez a belső vaslap nem olyan kiképzésű , hogy segítene. Nincs pereme.
febr. 24. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Vedd fel a kapcsolatot Fábián Kázmérral, ő a második generáció a Totyában. Hátha segít benne a legjobb megoldást megtalálni.

[link]

márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
SOUDAL kályha tömítővel próbálkoztam és elég jó lett. Kikeményedett mintha üveg volna . Előzőleg fúrógépbe fogott kördrótkefével tisztítottam nedves ronggyal portalanítottam. Sajnos elfelejtettem az ellenkező felületet amelyre rázár, formaleválasztóval kezelni de így is eléggé jó lett nem füstöl, a rések hőállóan lettek tömítve.
márc. 13. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!