Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha a vékonylazúr túl vöröses...

Ha a vékonylazúr túl vöröses színű milyen színt keverjek hozzá, hogy kevésbé legyen piros? Barnásabbat szeretnék.

Figyelt kérdés
Natúr fenyő ajtókat szeretnék vékonylazúrral kezelni. Túl vörös lett a szín, amit vettem (teak színű) - milyen színt kellene kevernem hozzá, hogy barnábbnak tűnjön? 5l-es kiszerelésben vettem és úgy gondoltam veszek még + egy litert és hozzákeverem. Csak nem tudom milyen kellene, hogy tompítsa ezt a vöröses színt, ami nem tetszik. Talán kicsit szürkésebb? Sajnálok kiadni mégegyszer ennyi pénzt másik 5l-rem ezért gondoltam a keverésre.
2010. okt. 24. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

ha még bontatlan, vidd vissza és cseréld ki!


Ha mindenképpen keverni akarod vegyél egy sötét dió vagy hasonló színt. ezt keverd hozzá, kis adagokban.

2010. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem felejtős. Inkább vegyél egy újat, a kívánt szíben, több okból is:

1. Ki tudja, ha itt valaki mond valamit, abból tényleg az lesz e.

2. Ha később javítani kell, akkor mégegyszer nem kevered ki ugyanazt.

3. Miért nem nézted meg előbb a mintát, ami általában ki van függesztve a festék mellé...XD

2010. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem bontatlan, mert kipróbáltam - innen tudom, hogy vörösebb, mint amit szerettem volna (és mint amilyen a kifüggesztett minta volt a boltban, mert természetesen az alapján választottam) Ha hozzákevernék még plusz egy litert bőven maradna a későbbi javításokra is - így is sok az 5 liter is.
2010. okt. 24. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
A lazúr az nem festék, mert transzparens (átlátszó). Ezáltal nem úgy műkök mint egy piros festék, hogy öntök akkor hozzá sárgát hogy élesebb legyen, stb. Bármivel fogod keverni, csak olyan mocskos árnyalat lesz az eredmény.
2010. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez van írva a használati utasítására:

"A különböző színű Lazurán selyemfényű vastaglazúr egymással összefér, így összekeverhetők." Innen vettem az ötletet. Csak még mindig ugyanaz a gondom: nem tudom milyen színt kellene hozzákeverni.

2010. okt. 24. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:
A létező legsötétebb barnát.Menj vissza,ahol vetted,mondd el ugyanazt,amit itt leírtál.Nézzétek meg,milyem a választékból a legsötétebb.
2010. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

oké...akkor most leírom mit tégy vagyis én mit tennék ha nem viszem vissza a terméket. A barna szín az hivatalosan piros és zöld szín keveréke.Legalább is én mint festő szaki ebből szoktam kikeverni ha szükségem van rá.Nyilván nem sűrűn keverek manapság(megoldják ma már a gépek ezt).

Én így csinálnám a helyedben:

Ha tudsz vegyél egy liter zöld lazuránt.Nem fontos ugyan abból a márkából választani ha nincs esetleg. Most jól figyelj olvasd el milyen lazúr vékony avagy vastag, és hogy vizes vagy hígítós a termék amit vettél! Ha ezt megállapítottad akkor ennek megfelelően más márkák zőld színű lazúrját vásárold meg 1 literes kiszerelésben. Tegyél 1 liter teakot egy edénybe, kezd el kis adagokban hozzá önteni a zöldet. Legyen melletted a többi teak mikor kevered hogy lássad folyamatosan a színeltérést amint változik a zöld hozzá adásával. Mikor úgy érzed már elég a zöldből akkor egy darab fára felkened próbából a kikevert eredményt(megjegyzem inkább többször kenjél egymás mellé hogy tuti jó legyen a színed mert egyből nagy mák lenne ha szemre kikevernéd a kellő színt de hajrá) Sajnos ez a módszer nem 100 százalék mert a barna a mit ki akarsz keverni nem láttam mennyire sötét. Javaslom ne barna lazúrral próbálkozz mint azt elöttem ajánlották mert abból sosem lesz barna max vöröses barna.Ha az kell akkor viszont vedd azt. Még annyit ha tudod cseréltesd vissza ha nem akkor jön a bé terv amit leírtam:) sok sikert

2010. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
2010. okt. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!