Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hány colos ennek a fűtési...

Hány colos ennek a fűtési keringetőszivattyúnak a menetes csatlakozója?

Figyelt kérdés

Grundfos UP 15-50x20 type B típúsú (FÉG C21.3-as gázkazánban van jelenleg). Google-ban kerestem, de nagyon ellentmondásos adatokat találtam. Licitálós oldalak linkeit találtam, van a ki 1"-nak, van aki 1 1/4"-nak írja.

Közben megpróbáltam lemérni. Mivel be van építve jelenleg, nem nagyon férek hozzá a tolómérővel.

Megpróbáltam a fölcsavarozott hollandi belső peremét lemérni. Ez nagyon kb. 43mm.

Nekem ez inkább 1 1/2"-nak tűnik. Ez lehetséges? Jó lenne, ha tényleg ennyi lenne, mert akkor másra is fel tudnám használni a gázkazán "elhalálozása" után.


2010. okt. 19. 17:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Értsd meg végre: a szivattyún "apamenet" van, ami nem egyezik a szokványos hollander menetével! Ezért írtam korábban, hogy keringető szivattyúhoz kell kérni a hollandert,-ami t.képpen csak egy "fél"hollander -anyamenettel. Ezért is árulják párban, mivel van egy bemeneti és egy kimeneti oldal. A csőhöz, ill. a kazánhoz csatlakozó menet van többféle méretben is, de a szivattyúhoz csak egyféle!
2010. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"A csőhöz, ill. a kazánhoz csatlakozó menet van többféle méretben is, de a szivattyúhoz csak egyféle!"


Ebben biztos vagy?

Akkor nézd meg ezt! [link] Grundfos szivattyúk műszaki adatainál.

Ezek szerint létezik 1", 1 1/4", 1 1/2" és 2"-os szivattyúmenet (és nem a kazánhoz vagy csőhöz csatlakozó hollandi menete, eddig sem arról beszéltem, az számomra lényegtelen).

2010. okt. 20. 11:15
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: Próbáld meg a másfél colost annak jónak kell lenni. hollandi és msfél col ennyi.
2010. okt. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem értem egyesek miből gondolják, hogy a szivattyúhoz akarok hollandit venni. Nem erről van szó. Ha erről lenne, nyilván úgy tettem volna fel a kérdést.

Ennél összetettebb a probléma, amit nem gondolnék, hogy részleteznem kellene azért, hogy megtudjam mi lehet a mérete a képen látható csatlakozónak.

2010. okt. 20. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!