Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fogantjú nélküli lapradiátort...

Fogantjú nélküli lapradiátort hogyan rögzítsek a falra?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy használt lap radiátort, de sajnos bele estek abba a hibába,hogy nem néztem meg,hogy van e rajta fogantjú a konzoloknak amivel a falhoz lehet rögzíteni.

Hogyan szokták ezeket a radiátorokat felrakni a falra?


2023. aug. 6. 06:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem ami regi volt annak alul volt egy tarto konzol amire ratenni kellett es felul szinten egy ami a falnal tartotta. Persze volt kis karma a konzolnak ami miatt nem eshetett ki belole a radiator.
2023. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szepen a választ
2023. aug. 6. 07:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok. Ugy latom most ilyesmiket gyartanak.


[link]


A fem az tuti alulra megy. Arra raulteted. Beleteszed a muanyagokat, hogy ne a fem erjen a femhez. Az akkor beakad, nem fog kiesni.


Felulre meg valszeg az a masik kis darab lesz aminek tleg csak annyi a dolga, hogy a falhoz huzza, ne engedje kidolni.


Menj el egy normalis szerelveny boltba. Pl Megathermbe. Pesten az M5os bevezeto melletti korrekt hely. Fotozzad le a radiatort. Segiteni fognak, adnak olyat ami megfelelo es el is mondjak hogyan hasznald.

2023. aug. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
több féle konzol van, gyártó függvény, hogy neked melyik kell, de mindhez lehet venni külön.
2023. aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem muszáj a falhoz rögzíteni.


[link]

2023. aug. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Allo tartot csak legvegso esetben. Ha olyan radiatort vett amire gondolok, akkor ahhoz nem is jo amit linkeltel.
2023. aug. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Persze, csak mint opciót vetettem fel. Van sokféle. Nálam is lábakon állnak, ráadásul házilag barkácsoltakon. Szép? Nem. Működik? Igen.
2023. aug. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Óh nálam sem a szépség lesz a mérvadó. Ha az lenne, nem használtan, bontásbol 7000 forintért összevásárolt radiátorokat használnék. Kályha fűtés után, a központifűtés nálam már, hatalmas előrelépés. Egységes meleg, por -kosz állandó füstszag nélkül.

Persze fűtésszerelő fogja szerelni, ő nyilván tudja, hogy az ilyet, hogyan kell felszerelni. 5 darab radiátorból sikerült 1 olyat vennem, amin nincs rajta gyárilag a fülek, amibe a konzolok akadnak. De mivel használatban volt, gondolom ezt is valahogy felreparálták a falra.

Akár lábakkal, vagy egy sima akármilyen konzolra amire ráültetik. Nem is ez a gondom, hanem a tetején, hogyan lehet a rögzítését kivitelezni, hogy ne búkjon kifelé, persze nem bukik olyan egyszerűen, csak azért kell neki a rögzítés, mert gyerek nekimegy, vagy akármilyen mechanikai hatás érheti, ne bukjon a faltól kifelé. Nem lenne szerencsés ha a csö vagy valami elengedjen.

2023. aug. 6. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!