Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hónapok óta megszáradt pillana...

Hónapok óta megszáradt pillanatragasztó leoldására mit javasoltok? Rozsdamentes fémlapról

Figyelt kérdés

Egy rozsdamentes fémlapot ragasztottam egy bakelit lapra, kb. 10x10cm felületen. Ez kb. 3 hónapja volt.

Sajnos elég jó minőségű ragasztót használtam, Loctite Super Attak-ot.


Most szeretném úgy szétválasztani a két lapot. A bakelit nyugodtan megsérülhet, de a rozsdamentes fémlap lehetőleg ne is karcolódjon, mert egy elég drága alkatrész része.


Olvastam itt gyakorin WD40-el való befújásról, hígító, vagy alkohol használatáról.

Arra gondoltam, hogy mivel van itthon 100-as benzin kannában, éjszakára beáztatnám, hogy oldódjon, hiszen valahogy a két lap közé is be kell folynia a folyadéknak, nem csak egyszerű felületi eltávolításról van szó.


Megoldás lehet?


Köszi!


2023. júl. 28. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a hőlégfúvót. Ezek a ragasztók a hőt sokszor nem bírják és megolvadnak. Hogy aztán a ragacsot mivel mosd le, azt nem tudom, de próbálkozz benzinnel vagy nitrohígítóval.
2023. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pillanatragasztó debonder, nyom nélkül feloldja.
2023. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

A pillanatragasztó könnyen törik.

Próbáld a bakelit lemezt kalapáccsal finoman körbeütögetni, valószínű leválik.

2023. júl. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!