Hogyan, és mivel tudnám megoldani a barkácsműhelyem hangszigetelését?
Hangszigetelèssel.
De úgysem lesz jó.
Nem tudod jól megoldani és nem éri meg.
Milyen hangok ellen akarsz szigetelni, hol van kialakítva a műhely, miből van, stb. .......
Még semmiből nincs. Mert tervezés alatt áll. És szeretnék rá hangszigetelést is. Falu közepén lakok és azért szeretném leszigetelni, hogy a szomszédok nyugalmát ne zavarjam meg ha tegyük 5 óra vagy 6 óra 7 óra után szeretnék flexelni vagy fát csiszolni multicsiszolóval stb stb. Barkácsolás, kopácsolás ( kérdésben benne ) Mostmár a sztorit tudod aminek igazából túl nagy jelentősége nincs a kérdést illetően.. Mivel hangszigetelési módszerekre lennék kíváncsi, ki hogy oldotta meg, tippekre, ötletekre, de gondolom fogalmad sincs róla csak egyszerűbb kötöszködni az érdemi válasz helyett.. 😀
Bízom benne, hogy kapok még érdemi ötletet, tanácsot! Köszönöm
Hát lehetőleg ne valami vékony bádoglemezből vagy pallókból legyen a műhely, hanem legalább 20-25-ös tömör téglából vagy töltött zsalukőből és a födém is legyen tömör. Így már csak a réseken fog kihallatszani a zaj, de biztonsági ajtóból és ablakokból gyártanak kifejezetten ipari használatra szánt verziókat amiket gyárakban, laboratóriumokban is látsz. A belteret Heraklithtal vagy más hasonló lappal lehet burkolni, ha ez önmagában kevés volna. Mondanom sem kell, hogy egy ilyen épületbe (pláne ha még te is hőt termelsz hegesztéssel/forrasztással odabent) kell egy külön szellőzőrendszer is. Na ez így kezdésnek több millió forint amit gondolom nem kívánsz beleölni a barkácskunyhódba.
Olyan módszer viszont nincs amivel egy OBI-s pléhdobozban is csendesen tudsz flexelni.
Szerintem te magad 5 perc alatt tobb infot osszeszedsz magarol a hangszigetelesrol, ha rakeresel a szora (hangszigeteles), mint itt egy vagy 10 hozzaszolas. Es ezt nem kotozkodes gyanant irom.
Alapnak a #3 viszont jo. Abbol a szempontbol, hogy ha hangszigetelni akarsz, azaz a jellemzoen 90-120 decibel hangerovel jaro tevekenysegeket mondjuk 60 decibel ala csokkenteni, azaz 50-60 decibeles hangszigetelest akarsz elerni, ne lemezben hanem teglaban gondolkozz, mert a normalis falazatot es fodemet lehet szakszeruen tovabb hangszigetelni. Illetve mar maga a falazat csillapit 20-40 decibelt.
Csendlap, hangszigeteles, fodem hangszigeteles, ezekre keress ra. Illetve Budapesten van egy olyan szolgaltatas, ami duhongokent uzemel egy tarsashazban. Ott gepekkel, kalapaccsal vernek szet az emberek targyakat. Arrol is van egy referenciamunka jellegu szosszenet, amibol lehet meriteni.
Egy dolgot hozzateszek. Biztos hogy nyolc szamjegyu buli lesz, mar amennyiben tenyleg hangszigetelni akarod az epuletet.
6
A hangszigetelèsnél pont az a lényeg, hogy nem csak egyfajta anyagot alkalmaznak. Nem véletlenül vannak előtétfalak, szálas szigetelőanyaggal kitöltött rétegek, légrèsek egy adott retegrendben.
Így lehet a legjobban csillapítani a zajt.
Ez pontosan így van, de ettől még maga a gipszkarton alkalmatlan hangszigetelésre. :)
Az a lényeg, hogy körülbelül az egész hallási tartományban egymástól eltérő rezonanciájú felületekkel elnyeljék a különböző frekvenciájú rezgést. Mivel a gipszkartonnak nincs tömege az egész tartományban átveszi és közvetíti a rezgést a mögötte lévő térnek. Talán 4-5kHz fölötti tartományban tud már csillapítani 5-10 decibelt, de pont az a sáv ami barkácsolás szempontjából irreleváns.
Különböző sűrűségű csendlapokkal kellene ezt kivitelezni, 2-3 rétegben felrakva, közötte elhangolni és legalább 1 réteg levegőt hagyni az alsó tartomány csillapításához. Illetve még ami nagyon fontos ilyen esetben, a hangszigetelő lapokat tartó szerkezet rögzítésének módja a födémhez és az aljzat betonhoz.
Továbbá olyanban is lehet gondolkozni, hogy a munkafelületeket akusztikusan elcsatolni pl. az aljzatbetontól, azzal már is elhangolja a kakapácsütés hangját egy olyan tartományba, amit a csendlapok meg tudnak fogni.
De ez egy komplex dolog, illetve kicsit más kivitelezést kíván, mint pl. egy moziszoba/helyiség, utóbbinál az infra és szub frekvenciák szigetelése az igazi kihívás, egy barkácsműhely kicsit más.
Talán még 1-2 telefont is megérne a kérdés, erre szakosodott cégek felé. Már amennyiben tényleg szeretne zavartalanul csiszolni, fúrni, kalapálni. Szükséges-e egyáltalán maga a hangszigetelés? Hogy ha a legzajosabb tevékenységet (sarokcsiszoló, ütvecsavarozó) mellőzi az esti órákban, a többit lehet hogy a tégla már önmagában megfogja egy normális nyílászáróval annyira, hogy ne legyen zavaró.
"maga a gipszkarton alkalmatlan hangszigetelésre."
Ez igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!