Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen új csaptelepet érdemes...

Milyen új csaptelepet érdemes venni? Érdemes beruházni egy drágább kategóriájúba?

Figyelt kérdés

Egykaros mosdó, kádtöltő és konyhai fali csaptelepet szeretnék cserélni a házunkban. 2 változat van az eddigi információm szerint1. vesz az ember egy Kludi, Grohe, Hansgrohe, Hansa márkájút. Kb. ez a presztízs és az ár sorrend is. A legolcsóbb Kludi legolcsóbb típusából ez a 3 féle csaptelep kb. 10+15+18 ezer, azaz össz. 43 ezer Ft lenne.

2. Megveszem a legakciósabb "kínai" csaptelepeket (a praktikerben pl. most a Gael 1-ből ugyanezek 3+3.8+3.8=kb. 10 e Ft.

Kérdés: Melyik verzióval jön ki jobban az ember? Mert állítólag a "noname" csaptelepek nagyon gyatra minőségűek, csak szívás van velük. (Másoknak viszont évek óta semmi bajuk az olcsó csaptelepekkel.

De hát 4-szer annyi a legolcsóbb "márkás" csaptelep (Kludi). Megéri? nem járok-e jobban, ha gayi kínait evszek és azt még többször is lecserélhetem, mire ugyanannyit kifizettem, mint a Kludiért?

3. Vagy van egy olyan verzió is, hogy a gagyi és a "drága, márkás" között tudnátok ajánlani olyan csaptelepet, aminek jó az ár/érték aránya, tehát elfogadható a minősége?


2010. okt. 6. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag, ha kicsit megteheted a jobb minőségűt válaszd.

Az olcsó gyorsan bemattul és úgy nagyon csúnya.

2010. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Figyelj!


Az én lakásomban már kb. 10 éve vannak MOFÉM egykaros csaptelepek (mosdóknál) és ARMAL egykaros csaptelepek (kádnál, mosogatónál) és hibátlanok, nem mattultak be, semmi bajuk azóta, mióta felszerelték...

Pedig igazán használva vannak a 4 tagú családunkban, a gyerekek mellett!


Szépek, egyáltalán nem voltak drágák, én inkább attól tartottam a felszerelés előtt, hogy a kerámia betétjük nem hibásodik-e meg majd gyakran a koszos, homokos víztől?!... De az elmúlt 10 évben bebizonyosodott, hogy hiába homokos, koszos a víz, a csaptelepeink betétjei jól bírják a gyűrődést!

2010. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én OBI gazdaságosat vettem (amerikai államok nevei a fantázianeve) :D mondjuk csak a fürdőbe, (egykaros a mosdónál, és szintén egykaros zuhanyos) mert a konyhában gránit mosogató van, és ahhoz adtak gránit bevonatú csapot is (Blanco)


az obisak sem voltak olyan olcsók, kb 10e darabja, gondolkodtam Grohe-n, de mikor megláttam, hogy a legolcsóbb is kb 40e, akkor letettem róla.

egy éve használom az obisat, eddig semmi gáz vele. ha középkategóriásat veszel, az kitart sztem legalább 10 évig, utána meg úgyis lecseréled, ha lakásfelújítasz egy kicsit. festés, ilyesmi alkalmával.

2010. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is MOFÉM-es van a fürdőben a kézmosónál a kádnál, viszont a zuhanyfülkébe kinait vettem (ráadásul nem is volt olcsó), a konyhába is kinait vettem, mert olyat szerettem volna, ami tusolós(kihúzható), de a márkássabb nagyon drága volt, ez pedig olyan 12ezer. Na a tapasztalatom az, hogy a MOFÉM-es az tökéletes, viszont a kinai minegyik tönkrement már. Sőt a konyhai talán 1évet húzott ki. Egyébként több, mint 3éve használjuk őket. Azzal nem volt gond a kinainál sem, hogy bemattult, de nem olyan szép már, mint a MOFÉM-es. Az olyan, mintha teljesen új volna. Talán árban is középkatégoria.

Tehát kinait szerintem ne vegyél.

2010. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a nyaralóba kinai csapokat vettem, 1 év alatt mind tönkrement. a mofémes csaptelepeket ajánlanám én is, tökéletesek, elég ha a kezedbe fogsz egy kínait meg egy magyart, a hazai súlya is mutatja hogy anyagból van.
2010. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nekünk ilyen Fratelli Rossi lollipop van 6. éve, és amilyen ára volt, annyira jó is, semmi gond nem volt vele.

Sajna csak a kádhoz és a mosdóhoz vettünk ilyent az ára miatt, a konyhába OBI kihúzható fejű mosogató csaptelepet vettem. :(((( 6 éve volt kb 8 e ft, és nagyon hamar tönkre ment, de kritikán aluli módon!!! A feje műanyag, ami fém színű réteggel van bevonva, és amikor kezd lejönni, lepöndörödni; undorító. :( Ahol kifolyik a víz, eldugult a szűrője, és mivel nem vettem észre, így a megnövekedett nyomás miatt lent kilyukadt a cső... :(((

Szóval OBI-s gagyit soha többé!!!!!

Viszont a fent írtak alapján megfontolom a Mofémet. :)

2010. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
51%

Gondolom már túl vagy a vásárláson, de ha olcsó kínai mellett döntöttél, akkor könnyen lehet, hogy újra aktuális.


Sajnos azt is érdemes tudni, hogy már a Mofém csaptelepeket is Kínában gyártják, sőt, a Hansgrohe olcsóbb csaptelepeit is. A Kludit pedig nálunk és Romániában.


A kínai csaptelepekkel az a baj, hogy nem lehetsz biztos a minőségben, ezért nem tudod, mikor önti el a lakásodat nyaralás közben a víz. Ráadásul, ha szerelő teszi föl a csaptelepet, akkor nem mindegy, hogy újra ki kell fizetned a díját 1-2 évente vagy veszel egy rendes csapot és elég 20-30 évente.


Nálunk Heinrich Schulte (HS Studio Line) csaptelepek vannak fönt. Ezeket egyrészt biztosan Németországban gyártják, 5 év garancia van rá, és árban sem olyan vészes, mint egy Grohe, Hansgrohe. Megnéztem a mostani árakat, és pl. a Kludi legolcsóbb csaptelepével összehasonlítva pont ugyanaz az összeg jött ki, pedig a Kludi rosszabb minőség (Mosdó+Kád+mosogató):


Kludi: 13+20+24=57e Ft

HS: 15+19+21=57e Ft


Itt találtam a csaptelepeket:

[link]



Ez meg egy cikk arról, hogyan válasszunk jól csaptelepet:

[link]


Ja, és a szerelő -aki a bátyám- is örült, mert azt mondta, könnyű vele szerelni.

2012. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tibi154 válasza:
100%

Hogy érdemes-e beruházni, ez csak akkor lehet kérdés, ha valaki hosszabb távon tervez az ingatlannal, és persze megengedheti magának a drágább verziót. Játsszunk el a gondolattal, hogy igen. A csaptelep árát nemcsak az élettartam határozza meg, hanem az esztétikum, a komfortérzet, a zajszint és a gazdaságosság is. Ha már volt a kezedben egy igazán jó minőségű csaptelep, meg mellette egy gagyi is, akkor valószínűleg azonnal érezted a különbséget. A kevésbé jó minőségű csaptelepek könnyebbek (az itt-ott elvékonyított falvastagság miatt), és a tapintásuk is más. Sajnos a vékonyítás gyakran visszaüt oly módon, hogy egyszerűen megreped a csaptelep.


A németek például úgy tisztították meg a piacot a kevésbé jó minőségű daraboktól, hogy meghatároztak egy maximum zajszintet, ami fölé nem mehet a csaptelep. Rendszerint a gagyi csaptelepek ezt a szintet nem tudják hozni. Itthon ez szőrszálhasogatásnak tűnik, de egy társasházban például elég idegesítő, ha este hallom a csővezetékek rezgésén át, ha a szomszéd vizet enged a mosdóban.


Gazdaságosság szempontjából egyáltalán nem jársz jól egy rosszabb minőségű csapteleppel, főleg ha keverőkarosat választasz. A gagyik jellemzője (új korában nem, de rövid használatot követően igen), hogy amikor ki akarod nyitni, lóg az egész vagy szorul és átugrik azon a ponton, ahol a leggyakrabban használni kellene. Így biztosan nem azt a vízmennyiséget fogja adni, amit az adott feladat megkíván, ezért nem víztakarékos. Nálam Hansgrohe csaptelepek vannak, de azok már hatodik éve kiválóan fokozatmentesen szabályozhatók. Nem szorul, nem lóg. Csapközepet sem kellett még egyikben sem cserélni, pedig négyen használjuk őket napi rendszerességgel. Még a zuhanyfej és a zuhanygégecső is eredeti.


Egy kisgyermekes családban például alapelvárás, hogy forrázás elleni védelem legyen benne, a gagyiknál viszont nem mindegyikben van. De a legfontosabb érv a minőségi csaptelepek mellett, hogy azokhoz minden van, ha esetleg mégis elromolnának: csapközép, fogantyú, perlátor, leeresztő stb.


Ha vigyázol rá, hogy ne marasd szét valami agresszív maró hatású tisztítószerrel, akkor sokáig használható és szép marad. Nálam a 6 éves csaptelepek újszerű kinézetűek, mert Ravak és Mofém tisztítószereket használok hozzájuk. Mindkettő nagyon jó, de a Mofém olcsóbb.

Összességében, nem csak az élettartam miatt érdemes a drágábbat venni. A drágább csaptelep komfortosabb, gazdaságosabb működésű és szerintem esztétikusabb is. Ad egyfajta életérzést a használat során, amit a gagyi nem tud. Ezt a márkát bátran ajánlom, mert jók a tapasztalataim vele, bár nekem még a régebbi Focus típus van: [link]

Az már más kérdés, hogy egy különlegesebb formavilágú csaptelepért én sem adnék ki 200 000 forintot. Az a milliomosok játéka szerintem. :)

2015. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 wagnerur1 válasza:
46%

Évekig használtam Grohe-t, tönkrement. Majd alámentem árban, mert minek ha 2-3 év után a javítása annyi, mint egy új? Majd jött a spanyol csoda: Roca, közel 10 évet bírt. Pedig ez filléres cucc a Grohe mellett. OK, ez korrekt, negyedébe fájt mint a Grohe.

Megint Grohe, mert azé mégiscsakna. 1,5 év után az is kuka. Mentem az OBI-ba 7600Ft ... ez volt 7 éve és azóta is jól működik.

Melóban mindenhol Kludi van. Vagy 150db. 1/2 év után szinte mind lötyögött, akadt.


Műszaki területen dolgozom lassan 30 éve, de nem értek a csapokhoz, közel sem vagyok szakember ebben, de a tapasztalataim nem azt mutatják amit előttem leírtak.

Valójában nem a noname vagy a nagy márka határozza meg a minőséget, hanem azok akik legyártják, összerakják. Lehet becsülettel beletenni az anyagot és munkát noname-ként is és ki lehet spórolni nagy márkaként is. Hogy az előbbieknél gyakrabban előfordulhat a spórolás, ez bizony így van. De a "nagyok" is lehetnek felületesek, spórolósok, ezt biztosan tudom.

2018. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sztem kínait nem érdemes venni, érdemes beruházni egy drágábba. Én egy delabiet vettem, karosat otthonra a zuhanyba meg a mosdóhoz is, és nagyon megérte, a vízszámlám is sokkal kisebb lett. Neten leadtam a rendelést, igazából ahonnan megrendeltem nagyon rendesek voltak
2019. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!