Aquastic 5A bojler elé mennyire ajánlott a nyomáscsökkentő?
Műanyag a tartály, 6 bar a névleges maximum, amit elvisel. Alföldi, kisvárosi ház, elég combosnak látom a víznyomást. Jellemzően mennyire gyakori, hogy kap egy túl nagyot a bojler, ha nincs előtte nyomáscsökkentő?
Azért kérdem, mert a helyi szatócsboltban, ahol tényleg, tényleg minden van, ami meg nincs, azt bejáratott utakon berendelik rövid határidővel, azt mondta az az eladó, aki magasan a legjobban képben van ott mindennel, hogy el is csodálkozott azon, hogy valaki ilyet keres, nem biztonsági szelepre gondolok? A kérdésemre, hogy rendelhető-e, nemmel felelt, soha nem kellett még senkinek.
A használati útmutató szükségesként beszél róla, a tudást is megosztó szakik is leírják a weboldalaikon és elmondják a videóikban, hogy ezt nem kellene senkinek lespórolnia. Mi az igazság a gyakorlatban? Elvileg a csövet senki nem fogja befogni, és maximumon engedve a hideget és a meleget nem hinném, hogy oly hatalmas nyomásnövekedés lenne a tartályban, ráadásul ez szintén nem fog megtörténni.
Először tudni kéne,hogy egyáltalán mekkora a hálózati nyomás? Nálam 5Bar, és még a biztonságiszelep se csöpög ha fűt a bojler.
Akkor aggódnék, ha hirtelen elzárod a csapot, és "köp" egyet ez a szelep. Régen volt ilyen nálam, aztán a vízmű vett vissza a nyomásból,mert repedtek a vízórák.
Én mostanában cseréltem le bő 10 év használat után egy azonos konstrukciójú fali Hajdut (FT-10).
Itt Budapesten meg is mértem, 4 bar a víznyomás, gond sosem volt vele.
"Elvileg a csövet senki nem fogja befogni, és maximumon engedve a hideget és a meleget nem hinném, hogy oly hatalmas nyomásnövekedés lenne a tartályban, ráadásul ez szintén nem fog megtörténni."
A kifolyócső befogása, illetve a gyáritól eltérő perlátorral fojtása tilos. A mindkét tekerőgomb ütközésig nyitása sem okozhat gondot, ugyanis a vízbekötés után mindkettő számára közös szűkítésen történik a víz fojtással történő nyomáscsökkentése.
Én nem tennék elé reduktort, de kíváncsiságból azért mérnék egy vízhálózati nyomást, hogy lássam a saját szemmel, csak úgy kíváncsiságból.
Egyébként ha van mód rá, én nem használnék ilyen vízmelegítőt, ugyanis nagyon gyéren folyik a csaptelepéből a víz, nagyon gyenge vízsugara van,a tartálya is nagyon pici, tehát komolyabb igénybevételre alkalmatlan.
Persze ha költségbeli keretek nem engedik, vagy fali kivitel esetén nincs mód plusz csövek bevésésére, mert egyetlen hideg vizes kiállás van, akkor megértem.
1-es: Az a biztonsági szelep nem Ariston bojlerhez mellékelt olasz darab? Én véletlenül fordítva kötöttem be, és csodálkoztam hogy miért folyik nyomáscsökkentve a víz, amikor redutkort be sem szereltem... Hát, nem átengedett záróirányba? :D
Nos, pár órája felszereltem egy kis nyomásmérőt oda, ahol lesz a kis cucc. Reggel tájban 3,2 bar körül volt, hirtelen elzárásra eléggé 6 fölé lendül a mutató, ami lehet lendület is, főleg hogy eszem ágában nem volt légteleníteni, gondolom nem is baj... :)
Azóta volt már 3,8 bar körül is, 7-ig nem lendül golyós szelep hirtelen elzárására se, de azért a megkönnyebbüléstől messze vagyunk. Mit javasoltok?
#6: nem, az a lökeshullám, amikor megtorpan a víz.
a 6 bar amúgy statikus nyomásra vonatkozik. a csapot mindenhol elzárják, és mindenhol lesznek tranziensek
3,2-3,8 bár a víznyomásod akkor teljes mértékben pénzkidobás egy nyomás csökkentő megvásárlása, úgy, hogy amit üzemeltetni akarsz 6 bárig terhelhető.
A nyomástartó edények biztonsági tényezője min. 1,2, tehát 7,2 bárig stabilan terhelhető. Így csak 1 db 6 báros biztonsági szelepet kell beépíteni, ha nem adtak hozzá.
/gépész mérnök ~12 évnyi üzemeltetési tapasztalattal/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!