Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Messer vagy Linde?

Messer vagy Linde?

Figyelt kérdés

Jó, rossz tapasztalatok?

Kéz alatt szeretnék venni CO palackot, eddig annyit tudok hogy Lindénél lehetne 65 ért, és 33 körül van a töltés. Messernél HA van itt ilyenre lehetőség kb mennyi lehet?


Ezen felül esetleg problémásabb az egyik másiknál vagy valami?



2022. okt. 11. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A forgalmazónál csak bérelni tudnál, plusz erre jön rá a töltet, de az soha nem lesz a sajátod. Ugyanez a helyzet a Messernél is, egyik sem ad el palackot.

Kéz alól ha tudsz venni valahogy, akkor a Linde kényes a nyomáspróbára, vagyis csak olyan palackot vesz be cserére amin van érvényes nyomáspróba. Erre mondta gyerekkori barátom, hogy vettél vasat drágán ha nincs neki. Ő vállakozása többek közt Linde palackokat forgalmaz. Meg nem tudom, hogy megy-e még náluk a K szerződéses dolog, mert azzal szépen lenyúlják a palackodat.

Messer ennyire nem kényes, ők cserélik a lejártat is, viszont állítólag sok külföldről behozott Messer palack került az országba, azokat viszont nem veszik át, tehát magyar bélyegzőnek rajt kell lennie ha ilyent veszel.

Nekem törpe 10 kilós Messer palackom van, azt év elején még 10 ezerből cserélték töltöttre. Tűzoltós cégek szokták töltögetni, de általában drágább mint a csere, és nekem nem is tudták rendesen megtölteni mikor egyszer elvittem. Így meg cserélik, és mindig több évig érvényes nyomáspróbásat kapok.

2022. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!