Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nincs áthidaló, ránézésre a...

RetéP htóT kérdése:

Nincs áthidaló, ránézésre a semmiben állnak a lapjával rakott téglák, íve sincs, biztonságos ez így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


50-es években épült lakásban kibontottam egy ajtót ami a kb 35 centi vastag fal egyik végénél volt, tehát nem középen. Felette lapjával vannak rakva a téglák, áthidalót nem találtam. Vissza lett javítva a tok helye és évekig nem is volt vele gond, most viszont hajszálrepedések jelentek meg a sarkoknál és kúsztak felfelé. Érdemes-e áthidalót bevésni, vagy ez valami csoda technikával készült és így is stabil?



2022. szept. 16. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A vakolat reped a javítás helyén vagy a fal? Ha 70 évet kibírt olyan rossz nem lehet.
2022. szept. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mármint függőlegesen van hosszába a tégla. Úgy szokták akkoriban. Lényegesen erősebb vastagabb tokok voltak akkor.

Kibontottad az ajtót, ezek szerint. A helye? Be lett falazva, vagy a nyílás megmaradt.

Ha maradt a nyílás, akkor hiányzik az erős tok. Ha sok a vakolat, malter, akkor repedhet. De szabad nyílást, áthidaló nélkül nem hagytam volna.

2022. szept. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megszokott dolog volt így falazni a boltövet.

Ha megáll a repedés akkor nem éri meg foglalkozni vele.

(ha a boltöv tégláit nem "bántottad" akkor nem lehet baj csak akkor, ha a fallal történik valami)

2022. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nalunk sincs egy valaszfalban sem athidalo az ajtok felett. Eleinte regebben fostam emiatt de mar nem zavar. Be vannak szorulva a teglak. Illetve ide vastag tokos ajtot erdemes tenni, az is tartja annyira amennyire kell. Lenyegeben csak annyit kell tartsa, hogy ne mozoghassanak a teglak (bar az mar baj ha mozog)

Ilyenkor az ajto felett van kb 1-2 sor tegla max. Nem a fodemet tartja.

2022. szept. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez boltív.


Pince sem dől össze.

2022. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valóban boltív volt rakva áthidalónak.

A néhai ajtó tok és a boltív között volt egy sor tégla, ez lógott úgymond a levegőben. Az egyik szélén, ahol elindult a repedés, a legszélső vízszintes tégla ki volt lazulva, a néhai tulaj kivéste a habarcsot, hogy elvezessen egy vezetéket és ott lopta az áramot.

A klíma efölé az ajtónyílás fölé került fel és az rezegtette meg úgy ezt a kilazult részt, hogy elindult a hajszálrepedés. Csak mivel követte a téglák vonalát, úgy tűnt, mint ha le akarna repedni az egész.

Csatolnék fotót, hogy érthetőbb legyen, de nem jöttem rá hogy kell.

2023. jan. 14. 16:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Ide nem lehet, csak képfeltöltő oldalra.
2023. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!