Kismegszakítot lényegében akkor használunk amikor egy 'vastagabb' kábelt összeakarunk kapcsolni egy 'vékonyabbal'?
A kismegszakito tularamvedelmi celt szolgal, de kapcsolokent is funkcionalhat. A tularamvedelem letesitesenek modja, konstrukcioja egyeb parameterektol fugg.
Nem minden esetben kell tularamvedelem keresztmetszet csokkentesnel.
Es a harmadik meg egy felinfo. 🙂
A kismegszakito nem csak vezetekvedelmi celt szolgal. Tularam es zarlatvedelem. Utobbit csak megfelelo kaszkadolas eseten latja el maradek nelkul.
Kérdező, helyes a meglátásod. Valóban kisebb biztosíték kell a vékonyabb vezetékhez. De számításokkal méretezni kell a biztosítékot ahhoz, hogy milyen vastag vezetékről mennyivel vékonyabbra váltasz. Ebbe a vezeték hossza is beleszámít, és az is, hogy mire használod. És nem árt, ha a használt berendezésben van egy újabb biztosíték, ami a berendezéshez van méretezve. Ezért inkább fordulj szakemberhez.
Egy példa: Egy 16A-es biztosítékról 15 méter (oda-vissza 30 méter) 1,5-os vezeték ment egy konnektorig. Ez eddig rendben van, ha a konnektorba beledugnak egy zárlatos, például mosógépet, leold a biztosíték, nincs ideje melegedni a vezetéknek. De a felhasználó fűkaszáláshoz egy 40 méteres hosszabbítót használt. Megszorult a motor a fűkaszában, az áram jelentősen megnövekedett, de a vezeték hossza miatt az áram nem érte el a 16A-t, és a biztosíték nem oldott le. A tartós nagy áram miatt megolvadt a vezeték szigetelése. Az 1,5-ös vezeték is megsérült, bár vastagabb volt, mint a hosszabbító vezetéke, de zárt helyen lévén jobban melegedett, mint a szabadban a földön fekvő jobban szellőző hosszabbító vezeték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!