Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fehér festék raklaphoz?

Fehér festék raklaphoz?

Figyelt kérdés

EU raklapokat szeretnék fehérre festeni. Az egyiket megcsiszoltam és tegnap lekentem TRIKOLOR selyemfényű kerítésfestékkel, ami 0.75L-es kiszerelésben kb 3000Ft volt. A festékre az van írva, hogy 9 négyzetméterre elég ehhez képest több mint a fele elfogyott amire lefestettem a raklapot.


Az eredmény teljesen jó lett, szépen fed a festék de a 3000Ft/raklap (állítólag kétszer kell felvinni) árat kicsit sokallom ezért kérdezem, hogy esetleg tud-e valaki ajánlani ennél olcsóbb festéket, ami raklap festéshez megfelelő.


Egy másik kérdés: teddihengerrel festettem, a tálcába kiöntve a festék viszonylag gyorsan egészen sűrűvé ragadóssá vált, annyira, hogy hengert végül meg sem tudtam forgatni benne csak beletunkoltam. Ennek lehet az az oka, hogy túl hideg volt tegnap a festéshez? (a doboz szerint a festéket nem kell higítani)


Köszönöm a válaszokat.



2022. ápr. 3. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem, azt a festéket nagyon jó árban vetted, én Pesten 4000/liter árban legfeljebb 5 literes kiszerelést látok. Régebben a Cellkolor olcsóbb volt, de most már ugyanannyi, mint a többi, úgyhogy már azt sem tudom ajánlani.


Hacsak nem hajnali 4-kor festettél, akkor nem volt hideg tegnap a festéshez. 5 fok felett már OK kell legyen. Szerintem kiöntötted nagy felületre aztán gyorsan párolgott az oldószer és azért sűrűsödött be. Én adtam volna hozzá hígítót.


Ha van időd, megpróbálhatod azt, hogy festés előtt lenolajjal, vagy egyszerűen étolajjal alaposan beecseteled a fát és hagyod egy napig hogy beszívja azt. Ezután már kicsit kevésbé szívja a festéket a faanyag. (Vízbázisú festék esetén viszont ne használd ezt a módszert.)

2022. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsokat!
2022. ápr. 4. 18:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!