Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A 18voltos Makita aksiknak...

A 18voltos Makita aksiknak általában mennyi az élettartamuk?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol hogy töltési ciklusokban szokta megadni a gyártó, de sehol nem találtam hogy a makitánál ez mennyi.


A másik kérdésem pedig: Ha pl 80%-os aksit felteszek tölteni akkor az is egy teljes töltési ciklusnak felel meg?

Ugyanannyit veszít az élettartamából mint ha előtte teljesen lemerítettem volna?


2021. dec. 12. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
42%
Nem így működik...a legfontosabb, milyen anyagú az aksi? Ha Li-Ion, akkor évekig bírja, és bátran rátölthetsz. A töltési ciklus már csak a hagyományos aksira vonatkozik..
2021. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Li-ionos akku cellák 300-500 töltési ciklust tudnak alapból Ez akár 10-20 évet is jelenthet!! Sajna előfordulhat hogy az akkupakkban található cellákból ! 1db ! idő előtt bekrepál,és akkor az egész akku rosszá" válik,azaz használhatatlannak lesz,hiszen a töltő nem tölti fel,valamint használni sem lehet, de persze aki ért hozzá, az fillérekből helyre állítja hibás a cella cseréjével. Ez az 1 db cella hiba a akku hibák 99%
2021. dec. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!