Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tekercselt rézhuzal újrasziget...

Tekercselt rézhuzal újraszigetelése, de mivel?

Figyelt kérdés
Adott egy kéziszerszám kis villanymotorja aminek a tekercselése megszakadt, hozzá akarok forrasztani, de ezek lak/zománc szigeteléssel vannak ellátva. Kérdésem forrasztás után mivel lehetne leszigetelni újra a javított szakaszt? (A rézhuzal nincs meg 1 mm átmérő sem, talán csak fél.) Nem találtam én infót mivel lehetne a szigetelést megoldani így útilag.
2021. júl. 25. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
befujod lakkal?
2021. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Lakk, festék, 2k ragasztó.
2021. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem a kérdést. "Megszakadt" a tekercselés? Mitől? Hol? az 500 méter hosszú lakkozott rézhuzal tekercs közepén? És most, hogy letekertél 250 métert, teljes csere helyett inkább ott meg akarod forrasztani, majd ugyanúgy, ugyanolyan vezetéksűrűséggel visszatekercselni? És miért akarod "szigetelni"? Két menet között két külön rétegben van max. 10 Volt potenciál. Attól tartasz, hogy az átüt, ha csak az egyik szál van szigetelve? És ha amiatt "szakadt meg", mert túl lett hevítve a tekercs, vagy akár amiatt, hogy kb. homokfúvást kapott, miért vagy abban biztos, hogy a következő használatkor nem máshol szakad meg a meggyengült vezeték?
2021. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kivezetésnél pattant el. Csak a biztonság kedvéjért raknék rá újra szigetelést. De van epoxiragasztóm azzal lesz beecsetelve a biztonság kedvéjéért. Akkora hőt nem fog kapni, hogy megolvadjon a későbbiekben. Elméletileg működni fog így javítva a motor, aztán majd úgyis kiderül.
2021. júl. 28. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!