Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olajfesték használata! kell...

Olajfesték használata! kell valami hogy megszáradjon vagy csak lassan szárad? Lakkozás? Ráfestés?

Figyelt kérdés

Először festettem olajjal és felmerült néhány kérdés azóta.


A legkevésbé erdekes hogy a száradáshoz kell-e lehet e valamivel gyorsítani a folyamatot?Vasárnap óta szárad de még mindig ugyanolyan az állaga. Tudom hogy lassan szárad csak türelmetlenkedem és elbizonytalanodtam😅 A festéket művészterpentinnel hígítottam.


A másik ami kicsit kapcsolódik az előbbihez.. hogyan tudok szépen ráfesteni anélkül hogy egyböl keverednének a színek? Videókban úgy látom szépen rá lehet vinni más színt átütés nélkül ezt hogyan tudnám elérni?

A lakkozás csak most jutott eszembe. Úgy tudom elhagyható de kipróbálnám szivesen.Utánna fogok járni de örülök ha valaki letudja írni nekem hogyan kell lakkozni.

Illetve ami még megfordult a fejemben hogy az alapozás miért kell. Mert mindenhol hallom hogy kell de miért érdemes? Illetve mivel a legjobb? Eddig előre alapozott vásznat használtam

Plusz 1: ha akrillal vegyesen dolgoznék akkor is lehet lakkozni?


Bocsánat ha nagyon amatőr kérdéseket tettem fel. Eddig kevésbé érdeklődtem a festés iránt inkább a grafika kötött le.



2021. júl. 1. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon lassan szárad, legalább 3-4 hét, de ha vastagon kened spatulás technikával akár fél év is lehet mire kikeményedik.

Lakkozni szokták, de az inkább a felületet védi, nem a száradást gyorsítja.

2021. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen vastagon festettél és mennyire szívó alapozásra. Általában azért szeles helyen, szabadban gyorsabban szárad.

Létezik száradásgyorsító, de azt festés közben kell hozzákeverni (és ha túlzásba viszed, repedhet tőle a kép, tehát némi gyakorlat érdemes hozzá). Kész képpel már nem tudsz mit csinálni, csak várni.

Hogy ne keveredjen, esetleg vékony rétegre lehet vastagon "érzéssel" festeni, akkor nem az első ecsetvonásnál keveredik, vagy ha visszatörölheted kicsit az alsó réteget. Vagy vársz.

Lakkozni lehet, ha megszáradt, és szeretnéd, hogy jobban csillogjon vagy matt legyen, vagy csak zavaróan nem egyenletes, de nem kötelező és szerintem nem érdemes, mert idővel besárgul. Ha művészellátóban veszed, rá lesz írva, melyiket mire ajánlják, lehet akrilt is lakkozni. Az akril nemigazán tapad az olajra, de olajjal festhetsz akrilra.

2021. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!