Ajánlanátok süllyeszthető ÉS vízmentes villamossági kötődobozt, amit zsalukő oszlopba be lehet építeni?
Bármelyik vízm. kötődobozt betudod süllyeszteni zsalukőbe, csak ezeknek a fedele 1-1.5cm-t kiáll a síkból. Süllyeszthető vízmentesről nincs tudomásom. Felrajzolod rá, majd kivágod sarokcsiszolóval, aztán a helyére falazod, majd ha megkötött, beleragasztod gipsszel/ragasztóhabbal a dobozt és beleforgatod a csöveket/kábeleket (nem mondom jó játék, csak türelmesen). A gipsz vagy a ragasztóhab nem fogja majd annyira, hogy ne lehetne kitépni a helyéről (óvatosan kell vele bánni), de amint beöntötted betonnal és az megkötött, onnantól kezdve viszont 6 lóval se tudod kitépni. Zsalukövet, gipszelés és ragasztóhab használata előtt egyaránt elő kell nedvesíteni (belocsolod)!
Az a kérdés, hogy mi a cél? Mit kötsz meg ebben és mikor? Ha most elkészül a kötés is, és nem akarod nézegetni életed végéig ezt a doboztetőt, ami idővel egyébként elsárgul, akkor veszel "sima" süllyeszthető kötődobozt és azt a síkból annyira lógatod csak ki, hogy számolsz a vakolat vastagságával és annak kb. a felét veszed (1cm esetén fél centit lógatod ki) így építed be, elvégzed a kötést, javasolnám wagos kötés esetén a paszta használatát vagy toldóhüvelyes kötést, esetleg sodrott, leforrasztott majd lezsugorcsövezett kötést, majd a doboztető peremét körbeszilózod és felteszed a doboztetőt. IP védett doboznál is javaslom, hogy így készítsd el a kötést, mert egy IP védett dobozba tény, hogy nem jut be csapadék, de abban páralecsapódás még lehetséges, ugyanis a doboz betonba van, az hideg, a tető kilóg, azt süti a nap, az felmelegszik, így lehet páralecsapódás. Utána erre rá lehet vakolni és eltűnt a doboztető. Ha X év múlva ne adj Isten mégis hozzá kell tudnod férni, fogsz egy gumikalapácsot vagy egy csavarhúzót és ki lehet majd (ésszel!) kopogtatni hol van. Ki lehet bontani, utána pedig (ha nem nemesvakolat került rá), akkor vissza is lehet javítani.
Hááát nem igazán, de kb. ugyanaz, mintha a doboztetőt ráraknád. Ha kitömöd a dobozt, akkor szilikonnal telenyomni, az esetleg megoldás. Eleve vannak ilyen kötődobozok, amihez van egy szilikonhoz hasonló anyag, amivel azt be kell önteni. Ált. föld alá kerülő kötéseknél használnak ilyesmit. Milyen kaputelefon ez, amihez ki kell állni 230V-al? Nem lehet megoldani azt, hogy a kapuhoz csak gyengeárammal mész ki? Mi vezérli a mágneszárat a beltéri egység, vagy a kültéri egység?
Rég szereltem már kaputelefont, de emlékeim szerint a trafó bent lett felszerelve és a kapuhoz már csak a kommunikációs vezeték és 12V ment ki egyetlen YSLY-n, a kaputelefon kültéri egységében volt bekötési pontja a mágneszárnak. Bent elvolt helyezve egy trafó és két irányba elment róla a 12V, a beltérinek és a kültérinek.
A trafó nem lesz jó helyen kint. Egy zárt dobozban nem tud szellőzni, hűlni, "be fog sülni", nagyon hamar. Zárat a kültéri egység tápjával is betudod kötni elvileg, és elvileg kell bekötési pontnak lenni, ha jól emlékszem az S pontra kellett kötni, S+ S-
Ha nem így működik az a típus, amit vásároltál, akkor is, a kapuhoz csak a gyengeáramot küld ki, a trafót bent helyezd el, szellőző helyre tedd, ne zárd be.
Ha a kábelezés nem engedi, hogy bent legyen a tápegység, akkor annak paramétereit nézd meg és vegyél azzal azonos IP védett tápegységet és építs be egy b.szom nagy dobozt, egy legalább 150x110-est és az oszlop északi oldalára tedd. DE így is esélyes, hogy hamar tönkremegy majd a trafó, ha valahogy megtudod oldani, hogy zárt térben legyen szabadon, akkor old meg, akár a garázsban pl...
Ismét köszi! Sajnos már félig ki van építve a rendszer, CAT5E-n megy ki a jel a beltéri-kültéri között. Tápot a beltéri kap, az meg van oldva. Viszont a mágneszárat a kültériből lehet leágazni és ahhoz is kell trafó a gyártó szerint.
Ilyen a trafó: [link]
Mivel IP67, tudom kintre is felfúrni magában zselés összenyomható wagoval, amit föld alatt használnak? A wagokat a rendezettség miatt betenném egy dobozba.
Igen, ezt használhatod kint is bárhol, doboz sem kellene, ha eltudod dugni valahová, sőt talán jobb is, ha nincs. Ez így már teljesen más. Kötésnek meg biztos jó a zselés, de szerintem fölösleges kötőelem! Sodrott kötés, leforrasztod, erenként használsz zsugorcsövet, majd arra (úgy, hogy a két kábel külső szigetelésére is átérjen) még egy gyantás zsugorcső.
Mondjuk továbbra sem értem, miért kell hozzá külön, a legcsóróbb kaputelefonok is képesek a zárnak 12V-ot átadni, de mindegy, ha ezt írta a gyártó, akkor biztos így van...
UTP-nél előfordulhat zavar kaputelefonnál, nem volna szabad UTP-t használni, mindenesetre nem törvényszerű. Ha zavar előfordulna, akkor próbálgasd, hogy nem lép föl, használj 1 sodrott érpárt, vagy közösíts 1-1 sodrott érpárt stb. Volt ilyen gondom, problémám is UTP-vel, de legalább 10 évvel ezelőtt, már fogalmam nincs melyik módozattal tudtam megszüntetni a hibát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!