Lehetséges lámpa foganaton keresztűl komolyabb áram fogyasztók üzemeltetése?
Láttam a neten, hogy van olyan átalakító, amit be lehet csabarni a lámpa foganatba és ahol normál esetben egy izzó lenne, ott egy konektor van.
Valami ilyesmi:
Házon belül van egy folyosó rész, aminek az egyik oldala csupa üveg és falon pedig csak egyetlen egy lámpa van.
Konektor nincs.
Tudom, hosszabítóval tudnék áramot kivinni, de ha enélkül meglehet oldani, hogy ott kint legyen egy használható konektor akkor inkább nem tenném.
Tehát a fentebb említett módszerrel milyen fogyasztókat lehetne ellátni?
Kb bármit amit amúgy is lehet konektorba dugni? Tehát egy normális konektorként üzemelne?
Vagy esetleg ennél gyengébb lenne, mert nem erre van kitalálva és nem bírna ha mondjuk egy sütőlapot üzemeltetek rajta?
(Ez nem lenne végleges megoldás, csak mostjuk a nyár végéig)
Mi az a foganat???
Amibe a körtét becsavarod, az a foglalat, mert magába foglalja a körtét...
Ha egyszer látnám elfogadnám hogy elírás, de mivel mindig így írod, gondolom el vagy tévedve.
Egyébként egy FOGLALAT típustól függően 100-500 wattot tud, szóval komolyabb dolgokat nem lehetne így üzemeltetni. Telefontöltő, kislámpa oké (bár akkor tehetnél bele simán villanykörtét is), de porszívó, sütőlap ilyesmi felejtős. Arról ne is beszéljünk, hogy a FOGLALATBAN általában nincs védőföld, szóval sok eszköz már emiatt ki van zárva.
2# Értem, de nem vagyok villanyszerelő. Mérnökinformatikus vagyok. Volt Fizika1-2 tantárgyam egyetemen, ahol tanultam elektromos és mágneses jelenségekről, de konkérten gyakorlati alkalmazásban semmit nem tudok ezekről.
Nem szakterületem.
Innentől kezdve annak hívom aminek akarom, mert ezt a szót kb ha az elmúlt 10 évben 1x használtam, akkor az is sok.
....
Oké, akkor a konklúzió, hogy nem érdemes ezzel foglalkozom. Köszönöm, ennyit akartam.
" Értem, de nem vagyok villanyszerelő."
Én pedig sem asztalos, sem közlekedésmérnök nem vagyok, mégis tudom mi a különbség az ajtó és az autó között.
Bár azért foglalat és foglalat között is elég nagy diferenciák vannak. Az átlag még a fentebb említett 500 wattot sem éri el, az átlag inkább 60-250w között van.
A legkomolyabb amit láttam az 1200wattra volt hitelesítve, de az meg nem háznál volt, hanem egy ipari csarnokban.
Ezelőtt 40 évvel az volt a szokás, hogy a bakelit foglalatban max 60 W-ost lehet üzemeltetni (ez lámpatesteknél egy kis címkével jelezve is volt), de azért ott elég jó hőfejlődés volt, ami a tárgyalt adapternél nem elvárás. Mindazonáltal a foglalatban levő érintkezők nem az a kategória, amire az ember sütőlapot tenne, bármi is az a sütőlap.
Érdekes, hogy ez az adapter a hatvanas évektől kezdve már mindig a kerülendő megoldások között volt említve, erre újabb 60 év múlva meg megjelenik. :)
No meg kissé ciki az, hogy ezzel a módszerrel védővezetős kütyüket meg sem szabadna táplálni. Mondhatnám, hogy védővezetős készülékek táplálását tilos foganatosítani.
Csatlakozva az előttem szólókhoz, komolyabb teljesítményű fogyasztó ellátására alkalmatlan. Nagy hiányossága, hogy nincs benne védőföldelés.
Régen létezett olyan porcelán foglalat, amelynek a két oldalán gyárilag egy-egy „konnektor” volt kialakítva. Ez már ránézésre is életveszélyes volt, mert az érintkezők nem voltak elég mélyen. A villásdugó csatlakoztatásakor már érintkezett és még annyira kint volt, hogy meg lehetett érinteni. Nekem van még ilyen emlékbe eltéve, valamikor a konyhában volt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!