Zománc vs aeroszol (akril) festék?
Eddig úgy gondoltam jobb, erősebb festék a zománc, de ha ez így is van, attól még macerásabb, időigényesebb, és olykor csúnyább folyamat. Tudom, lehet "fújni" a zománcot is, de nekem nincs rá lehetőségem, így ha zománccal való festésről van szó akkor marad az ecset vagy henger. Hengerrel még csak-csak, de ecsettel nem olyan szép a felület a végén. Na meg takarrítgatni az ecseteket, vagy cserélgetni akár, száradási idő, stb.
Ezzel szembe az aeroszolos festéket rázogatom 1-2 percig, aztán ügyesen lefújom az adott tárgyat az idő töredéke alatt. Akár 10 percen belül meg is szárad annyira hogy meg lehessen fogni, és így a következő réteg is hamarabb mehet rá. Ezen felül nagyon szép sima, egyenletes a felület. Ennél csak annyi negatívum jut eszembe, hogy tapasztalat alapján elég könnyen töredezik, repedezik le a festék, nem tapad meg olyan jól, és nem alkot olyan egybefüggő, erős fedést mint a zománc. Ez viszont könnyen lehet hogy az alapozás, és tiszta felület hiánya okozta az én esetemben, mert a "zománc erősebb, jobb" gondolkodásmód miatt akkor használtam akrilfestéket amikor kevésbé fontos dologról volt szó, tehát nem foglalkoztam vele sokat, csak legyen rajta valami festék, ennek okán nem is tisztítottam meg megfelelően az anyagot, alapozót se használtam 1x, de a felület tisztítása akkor sem volt elég tüzetes.
Most konkrétan azért rakom fel ezt a kérdést, mert van 5 db kerítés keret, amit le kell festenem zománcfestékkel, ami annyi jelent, hogy először alapozóval kell lekenni, utána pedig a festékkel 2 rétegben. Ez kb. 3 napomat veszi majd igénybe, mivel így tudom beosztani az időt, és elméletileg 8 órát kell várni rétegek között. Hidegebb időben meg gondolom nem árt ha többet. Első nap alapozó, következőn első, aztán a második festékréteg. Mindezt spray festékkel akár fél nap alatt meg lehetne oldani.
Bármi tippet, tanácsot, okítást szívesen fogadok, ezért vagyok itt! :)
Az akril beltérre való és nem fémre, nem gumira. A zománc kültérre való és fémre.
A spray nem csak a tárgyra megy, hanem a teljes környezetre is, tehát azt be kell burkolni festés előtt.
Minden festék megrepedezik, ha sokadik réteg, nem 1-3.
Ha sok réteg van, előbb le kell szedni a régi festéket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!